Kredi kartı kullanım alanları gün geçtikçe artmaya devam ederken, kullanıcıların merak ettiği birçok sorun ortaya çıkmaya başlamıştır. Banka ve kredi kartımı nasıl yurtdışında kullanabilirim? Sorularınıza cevap olarak size yardımcı olacağız.

Son yıllarda ülkemizde yaşadığımız kredi kartı geliştirmelerinin ardından gelen en merak edilen soru, yurtdışındaki müşterilerimizdir. Ülkemizdeki pek çok bankanın kartları yurtdışında geçerli olmakla birlikte, bazen kullanıcılar büyük sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını belirtmek isteriz. Bunun nedeni, satın alımlar sırasında büyük problemlerin ortaya çıkması ve ülkemizdeki kredi kartının aslında bloke bir hesap olmasıdır.

Bunun nedeni, kredi kartı başvurusunda bulunan bankaların müşterilerine verilen belgeler üzerinde yazılan bilgilerin bir kısmının kullanıcıların atlaması olmasıdır. Bu belgelerde son derece önemli olan yurtdışı kullanım seçeneği mevcut olsa da, müşteriler bu seçeneği işaretlemediği için kredi kartı kullanımını yurt dışında açmaz. Benzer bir durumda bu genellikle çevrimiçi alışveriş sırasında olur. Özellikle bankaların aldığı son şikayetlerin başında bu duruma karşı birçok şikâyette bulunulmuştur. Bankam ve kredi kartımı yurtdışında nasıl kullanabilirim?

Bu durumda yapmanız gereken tek şey var. Bankanızın mobil uygulaması telefonunuza veya bilgisayarınıza kuruluysa, kredi kartınızı yurt dışı kullanım için açmanız gerekir. Bununla birlikte, müşterilerin bu konuda zorluklar yaşadığını düşündüğümüzde, size teklif etmenin ikinci yolu, bankanın iletişim danışmanlarına başvurmanız olacaktır. Müşteri temsilcinizi aradığınızda bir sorun yaşarsanız, banka size yardımcı olur ve uluslararası kullanım için kredi kartınızı açar.