Vergi Borcu Kredi Notunu Etkiler mi?

Günümüzde, kredi ve kredi ürünleri almak isteyenler için kredi notu birçok insanın yakından takip ettiği pek çok şeyin başında geliyor. Bu kredi notu nedir ve nasıl artar?
Kredi derecelendirme, bankalarınızla birlikte kullandığınız bankacılık ilişkilerinin kredi notudur. Puanınız ne kadar yüksek olursa, bankayla olan ilişkiniz o kadar olumlu sonuç verir.

Peki, kredi notunu etkileyen faktörler nelerdir?

Ana faktör, banka hesaplarınıza düzenli ödemeler yapıyor olun. Sonra ödemeleriniz yapılır, puanınız azaldıkça. Göreviniz burada zamanında veya mümkünse gün öncesinden bir ödeme yapmaktır.

Yine, kredi kartınızı minimum düzeyde etkileyen kredi kartlarını kullanıyorsanız, kredi puanınızı olumsuz şekilde etkileyecektir. Vergi kredisi kredi notunu etkiliyor mu? Bankalardan bir kredi başvurusu için başvurduğunuzda, sisteminizdeki SGK ve vergi borçları da sistemde görünür ve borcunuzu ödünç almak zor olacaktır. Bu borçları ödemek zorundasın. Dolayısıyla, vergi krediniz varsa, her türlü borcunuz aslında sizin için bir yük olduğundan ve sistemlerde kredi limitlerini düşürmenize izin veren bir araç olduğu için, kredi puanınız onları olumsuz etkiliyor. Bu nedenle, devlete borçlarınızı dikkat edin ve kısa süre içinde ödeme yapmaya veya inşa etmeye çalışın.

Bir cevap yazın