Vadesiz Döviz Hesabı için 5 Avantajlı Öneri

Ödemelerinizi veya EFT gibi para transferleri veya yabancı para birimleri cinsinden (USD, Euro, vb.) Işlemlerinizi işliyorsanız, değerinizi koruyabileceğiniz veya fazla etkilenmemeniz için bir döviz hesabı oluşturmak akıllıca olacaktır. Olası düşmelere karşı.

Bu yayında bir döviz talebi hesabı açmak isteyenlere 5 avantajlı öneri getireceğiz. Aşağıda önerdiğimiz bankalardan herhangi birinden bir döviz hesabı açarsanız, ATM’lerden ve internet şubelerinizden istediğiniz gibi döviz, para veya EFT aktarabilirsiniz.

Çoğu banka, belirli döviz hesaplarından belli miktarlarda hesap işletim ücreti almaktadır. Bu yayının ilk teklifinde ayrıca hesap işletim ücreti olmayan döviz hesaplarından birini göreceksiniz. Bu arada, önerdiğiniz para birim hesaplarınız varsa, lütfen yorum bölümünden bize bildirin.

1. Enpara – Cari Hesap (İşletim Ücreti Yok)

QNB Finansbank‘ın şube bazlı bir bankacılık hizmeti olan Enpara, döviz hesaplarından işletme ücreti almayan bankalardan biridir. Kapakta açılacak döviz hesapları için minimum tutar yoktur. Yani, 1 Amerikan doları ile bir döviz hesabı açabilirsiniz. Her döviz türünün bir tanesi olan EnPara ile; TL, USD ve EUR cinsinden bir hesap açabilirsiniz.

2. İş Bankası – Talep Takas Hesabı

Türkiye’nin önde gelen bankalarından İş Bankası’nda minimum 10 ABD doları tutarında zorlu bir döviz hesabı açabilirsiniz. Hesap işletim ücretinin 6 aylık dönem için 12 ABD Doları’na yansıtıldığı belirtilmektedir. İş Bankası’nın talep döviz hesabını açtığınızda, İş Bankası ATM’lerinden döviz çekebilir ve döviz çekebilirsiniz. Internet şubesini kullanıyorsanız, bu şube aracılığıyla anında bir döviz hesabı açmak mümkündür.

3. Halk Bankası – Talep Üzerindeki Kurlar Hesabı

Döviz tevdiat hesapları yapabileceğiniz ve EFT Para Transferi alıp gönderebileceğiniz bir döviz hesabı arıyorsanız, Halk Bankası’ndan sizin alternatifleriniz arasında olması gereken bir hesap açabilirsiniz. Halk Bankası’nda, çoğu banka gibi, döviz hesaplarından hesap yönetim ücretleri alırlar. İnternet Şubesi veya Halk Bankası şubelerinden döviz hesabı açmak mümkündür.

4. Garanti Bankası – Döviz Hesabı

İnternet bankacılığı ve mobil uygulamaları ile Türkiye’nin en teknolojik bankalarından olan Garanti Bankası’ndan talep döviz hesabı açabilirsiniz. ATM’lerde döviz, EFT ve havale transferleri satın alabilir ve satabilirsiniz. Banka 11 euro tutarında bir hesap işletme ücreti alır. Birinci ve ikinci yarıyıllarda toplam 22 euro hesap hesabınıza yansıtılır. Talep hesabınızı USD, Euro, GBP, JPY, AUD, CAD, CHF, DKK, KUD, MTL, NOK, SAR, SEK, UD, RON ve RUB para birimlerinde Garanti Bankası para birimi cinsinden açmanız mümkündür.

5. TC Ziraat Bankası – Vadesiz Döviz Hesabı

TC Ziraat Bankası’nda, mevcut döviz hesabınızı vadesiz mevduat hesabı olarak açmak mümkündür. Son yıllarda internet şubesine ve teknolojisine büyük önem veren Ziraat, diğer bankalara önemli bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Ziraat İnternet Şubesi hesabınız varsa, anında döviz hesaplarınızı açabilirsiniz. Diğer uygulamaları tarım dallarından yapmanız gerekir.

Başlık:
Tarih:
Konu Adı:
Vadesiz Döviz Hesabı için 5 Avantajlı Öneri
Derecelendirme:
51star1star1star1star1star
Kategori: EFT, Yatırım