Türkiye’deki yabancılar banka kredisi çekebilirmi

Ben yabancı bir bireyim ve Türkiye’de yaşıyorum. Bankamdan ihtiyaçlarım için para ödünç alabilir miyim? Evet, elbette yapabilirsiniz, ancak belirli prosedürleri vardır.

Öncelikle, Türkiye’de yaşamak zorundasınız.
Oturma izniniz ikametgahınızın yanında olmalıdır.
Pasaportun asıl ve fotokopisi
Ülkemizde yaşadığınız ev için son üç aylık fatura
Son üç ay içinde başka bir geliriniz varsa onlara gösterebilirsiniz
Yabancı bankalardan hesap etkinliğinizi gösteren belge
Onların mülkünüz sizseniz

Türkiyede ikamet ediyorsanız, iki yıl içinde 24 aya kadar vadeli bir krediyi kullanabileceğinizi, bankanın uzun vadeli bir kredi kullanmayacağını söyleyin. Bunun tek istisnası garantör olmanızdır. Bankanın gereksinimlerini karşılayan bir kefil bulursanız, uzun vadede ödünç alabilirsiniz. Ülkemizdeki yabancılar ve ülkemizde yaşayan yabancılar için ülkemiz gayrimenkul açısından ilk yatırım yapılan ülkeler arasındadır. Özellikle kıyı bölgelerinde ev satın alırlar, yaz aylarında kira vererek önemli gelir elde eder ve istedikleri zaman evlerine gelip kalabilirler. Bankalar yabancılar, konut kredileri için en kolay kredi türüdür.
TÜRKİYE FİNANS ULUSLARARASI Kullandığımız krediyi inceleyelim.
Türkiye, yabancı ipotek adı altında kredi sağlıyor. Finans, satın alınacak ev için% 80 ila% 120’ye kadar 120 aya kadar vade opsiyonu sunuyor. Şartlar nelerdir?

İpotek kullanacak olan yabancı, kendisine Türkiye’deki kredi başvurusu ve kredi başvurusu sözleşmesini imzalama yetkisi veren vekaletnameyi yapan kişi tarafından başvuruda bulunabilir.
Başvuru sahipleri belgelerini hazırlarken resmi dillerinde hazırlamalıdır.
Onaylanmış belgeler, ülkemizdeki yeminli tercümanlar tarafından Türkçeye çevrilmeli ve noter tarafından onaylanmalıdır.
Satış, yabancıların taşınmaz mal edinimi ile ilgili kanunlar çerçevesinde ilgili makamlardan izin almak suretiyle gerçekleşecektir.
Yabancılarla satılamayan gayrimenkullere kredi verilemez.

Bir cevap yazın