Türkiye İş Bankası Otomatik Fon Alımı Ne Demektir?

Türkiye İş Bankası, ülkemizin özel sermaye bankaları arasında en büyük bankadır. 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulmuştur. Günümüzde 24 bin kişi, 1350 şubesi ve yaklaşık 6 bin ATM hizmeti devam ediyor. Dünyadaki en büyük bankalar ana sermaye açısından 118 sıralamada. İş Bankası’nın ortaklık yapısını incelediğimizde; % 40.25’lik payın İşbank Munzam Sandık Vakfı’na,% 28.09’unun Atatürk’e, halka arz edilen hisselerin% 31.66’sına sahip olduğu görülmektedir.

İş Bankası’nın bankacılık sektöründe sürekli yenilikler yaratan seçkin uygulamalarından biri, İş Bankası müşterileri için cazip bir kazanç fırsatları sağlayan otomatik fon alım prosesi. Bu İş Bankası otomatik fon alımının anlamı, birlikte nasıl yapılacağını açıkladık.

Bankalar tarafından müşterilere sunulan fon alım süreci sayesinde hem bankalar hem de banka müşterileri daha fazla kâr elde edebiliyorlar. İş Bankası bir adım daha ileri götürerek müşterilere otomatik bağış toplama hizmeti sunuyor. İş Bankası, müşteri tarafından belirlenen sisteme uygun olarak otomatik olarak fon alım talimatları verebilir. Bu fonların maksimum vadesi 45 gün olarak kabul edilir. En küçük işlem sırası 20 TL ve en çok 80 bin TL’dir.

İş Bankası‘nın otomatik fon alımında banka tarafından kullanılan fonlara baktığımızda; Para Piyasası Fonu, TEMA Değişken Fonu, Para Kasası Fonu, Privla Öz Sermaye ve Değişken Fonu. Para Box Fonu en çok tercih edilen fonlardan biridir. Bu nedenle çocuk, müşteri tarafından kullanılabilir.

İş Bankası otomatik fon alım talimatı vermek için en yakın İş Bankası şubesine başvurabilir, İş Bankası internet bankacılığı aracılığıyla talimat verebilir veya İş Bankası’nın telefon bankacılığı 0 850 724 0 724 numaralı talimatları müşteri temsilcileri aracılığıyla verebilirsiniz. Mevcut otomatik bağış toplama talimatlarınızı şube, internet bankacılığı veya telefon bankacılığı arayarak iptal edebilirsiniz.

Kategori: Türkiye İş Bankası