TÜRKİYE FİNANS DEVLET DESTEKLİ KONUT HESABI AÇMA

0
143

Devlet destekli bir konut kredisi almak istiyorsanız, bazı koşulları yerine getirmeniz gerekir. Devlet, ilk defa 15 bin TL’ye kadar konut kredisi sağladı. Karı koca ayrı hesaplar açarsa, 30 TL’ye kadar konut kredisi alabilirler. Bunu yapmak için, herhangi bir bankadan bir konut hesabı açmanız ve bu hesaba en az üç yıl para yatırmanız gerekir. Konut hesabınıza en az 250 TL veya en fazla 2.500 TL ödeyebilirsiniz. Ödemeleri aylık olarak veya üç aydan üç aya kadar yapabilirsiniz.

Aylık ödemeleriniz en az 750 TL ise, 7,500 TL’ye kadar para yatırabilirsiniz. Bu seçim tamamen size kalmış. Sistemdeki en az üç sakin% 15 hükümet konut desteğini alabilir. Ancak, beş yıldır sistemde kalırsanız, biriktirdiğiniz parayla% 20 oranında hükümet desteği elde edebilirsiniz. Bütün koşulları yerine getirirseniz, eşinizden veya akrabalarınızdan bir ev satın alamazsınız. Bu yasadışı kar elde etmek isteyenlere karşı bir önlem. Mevduat faiz oranları bankadan bankaya değişir.

Türkiye Finans Bankasına gidebilir ve devlet destekli bir konut hesabı açabilirsiniz. Kendiniz veya 18 yaşın altındaki çocuklarınız için istersiniz istersiniz. Finans Bankasının sunduğu aylık veya üç aylık ödemeleri yapabilirsiniz. Depozit ettiğiniz hesap iki kez çekilme hakkına sahiptir. Ayrıca hükümet desteğini alacaksınız ve paranızı da ilgi ile değerlendirebileceksiniz. Tüm yerleşik olmayan Türk vatandaşları geçerlidir. Tek yapmanız gereken, kimliğinizle birlikte en yakın Türk Finansman Bankası’na gidin ve devlet destekli bir konut kredisi açın. Sistemde asgari süre olan üç yıldan daha az bir süre kalanlar devlet katkısından yararlanamazlar. En fazla devlet yardımı miktarı 15 bin TL’dir. Daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz veya herhangi bir sorunuz varsa lütfen 444 2 444 veya 0850 222 22 44 numaralı telefondan telefon edin. Ayrıca, bankaların web sitelerini, eyaletteki diğer bankaların gereksinimleri için arayabilirsiniz. Desteklenen konut kredisi.

CEVAP VER