Tavuk Çiftliği Hibesi Nasıl Alınır

Yumurta kuşkusuz en çok tüketilen ve uygun fiyata sahip tüketici mutfağında eksik olmayan kullanışlı bir besindir. Ülkemizde ve dünyada yumurtlayan tavuklar beslenmekte ve dar kafeslerde yumurtalar bırakılmaktadır. Çok az vakada organik kanatlı hayvanı yetiştiriciliği denilen tavukçulukta tavuklar toprağı kızartıp toprağa toplayıp organik yöntemlerle yumurta üretiyorlar. Bu yazıda, organik haşere tavuklarının nasıl kullanılacağı ve hükümet teşviklerinden nasıl yararlanılacağı ve sermaye olmayanlara kredilerin nasıl destekleneceği anlatılacaktır. Bu çiftlikler için devletin size ne tür hibe ve destek sağladığını açıklamaya çalışacağız.

İade edilmeyen Tavuk Çiftliği Kredisi

Kendi işimizi yapmak isteyen girişimcilerin ülkemizdeki birkaç kümes hayvanı çiftliğinden birinin sahibi olarak ticari hayatına başlamak istiyorlarsa, gerekli şartları sağladığı takdirde devletimiz hibe kredisi sunmaktadır. Bu destek ülkemize, tavukçuluk çiftliklerinin bağışları için 42 ödül veriyor. Buna ek olarak, ülkemizdeki tüm davalarda TC Ziraat Bankası çok düşük faizli kanatlı kredileri sunmaktadır. Her iki durumda da, bir tavuk çiftliği kurmak için soyunu sunarak bir hibe ve bir tavuk çiftliği kredisi için başvurabilirsiniz. Bu kurumlara başvuru koşulları nelerdir? Bir hibe almak, girişimcilik eğitimini almak için KOSGEB’e başvurmalısınız ve nesillerinizi göndermeniz ve onaylamanız beklenmelidir. TC Ziraat Bankası için aşağıdaki bilgiler verilmektedir.

TC Ziraat Bankası Tavuk Çiftlikleri Kredisi

Ziraat Bankası’ndan borç alarak tavuk çiftliğinizi kurmak isterseniz, birçok şehirde sunulan Ziraat Bankası Genç Girişimci hibe kredisi alabilirsiniz. Bir tarımsal bankanın sizden bir kümes hayvanı kredisi almanızı isteyecek koşulları;

– Kimlik belgenizle bankaya başvurmanız gerekmektedir.

– Düzenli olarak gelen iki kefil.

– Banka kendini güvende tutmak istiyor. Bu ipotek değerinde mülkiyet veya mülk.

– Tavuk veya yumurta tavuğu için minimum et miktarı on bin olmalıdır.

– Kanatlı ve hindi alıcıları için bu sayı en az beş bin olmalıdır.

– Kaz ile kaz veya ördek satın almak isteyenler için bu rakamın bin olması lazım.

Bu koşullar yerine getirilirse, bir kredi satın alabilir ve tavuk çiftliği kredisi alan herkes gibi çiftliğinizi kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın