Taşıt Kredisi Nasıldır

0
149

Yeni veya ikinci el araç satın almak isteyenlerden biri misiniz, ancak elinizde yeterli miktarda para yok mu? Günümüzde ülkemizdeki araç sayısı artmaktadır. Bu, herkes zengin ya da herkesin nakit olduğu anlamına gelmiyor. Çoğu kişi araba için araç kredisi alıyor. Belki de bu şekilde bir araca sahip olmanızı seçeceksiniz. Araç kredileri, araç sahibi olmak isteyenlere ait krediler arasında da ilk sırada yer almaktadır. Diğer seçenek, krediyi kullanma ihtiyacıdır. Bunu tercih edenler genellikle aracı ipotek etmek isteyenlerdir. Araç kredisi ve araç kredisi şartları ile bir kredi almak için gerekli olan belgeler ve nasıl bir kredi alacağının farkında olacak hususlar nelerdir. Bu yazıda bunları tartışacağız. Araç kredisi alırken talep edilecek belgeler, aracın sıfır olup olmadığına veya ikinci el olup olmadığına göre değişir. Araç sıfır ise farklı belgeler ve ikinci araç farklı belgeler istenecektir.

Araç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisini kullanırken her bankanın faiz oranı farklı olabildiği gibi, araç kredisindeki kredi faiz oranları da bankadan bankaya farklılık gösterir. Genel olarak, bankalar araç kredi kampanyalarını zamanla çeşitli şekillerde düzenlemekte ve müşterilere uygun faiz oranlarında sunmaktalar. Bu nedenle, hangi banka kampanyası yapacak ve müşterilerine hangi oranlarda sunacağı farklı olacaktır. Ancak araç kredisinin vadide 48 aya kadar çıkabileceği konusunda genel bir kural var. Faiz oranları da buna göre ayarlanır. Shu’an Aralık ayı araç kredisi faiz oranı 50 bin lira sıfır olan araç 48 ay vade ile aylık 1,08 ile 1,48 arasında faiz oranlarıyla.

Taşıt Kredisi Başvurusu

Araştırma ve karşılaştırmamızın bir sonucu olarak, araç kredisi almaya karar verdiniz ve başvurmak isterseniz bu adımları uygulayın. Bir araç kredisi başvurusunda bulunmak için bazı şartlar yerine getirilmelidir. Bunların başında, kredi notu niteliği kredi almanın genel şartıdır. Aşağıdaki notların kredi vermediğinden kredi puanınızın iyi veya çok iyi olduğunu unutmayın. Bunun dışında, makul bir ödeme tutarı ile aylık bir ödeme alabilirsiniz. Genel kural, kredi alabilmek için 18 yaşını tamamlamış olmasıdır. Banka’nın kredi başvurusu için hangi koşulları istediğini öğrenmek için bankanın resmi web sitesini kontrol edin. Ve kimlik belgeniz, gelir belgeniz, konutunuz var. Sıfır araçlı araç satın alan bayiler zaten gerekli kredi işlemleriyle ilgileniyorlar.

Araç Kredisi Özellikleri

Günümüzde internet sayesinde şubelere girmeden, her bankanın araç kredisi özelliklerini ve ilgi alanlarını karşılaştırabilir ve karşılaştırma sitelerinde karşılaştırabilir, hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar verebilir ve doğrudan o bankanın şubesine geçebilirsiniz. Örneğin; Www.enuygun.com ile karşılaştırabilirsiniz. Bir araç kredisi satın almaya karar verdikten sonra, araç kredisinin size ne kadar mal olacağını hesaplamak ve buna göre karar vermek için kredi hesaplama ve karşılaştırma araçlarını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER