Sodexo Kart Nakite Çevirme

Sodexho, işyerlerimizden kolayca alabildiğimiz bir karttır ve bizim için gıda ihtiyacımızı karşılamamız büyük olasılıkla bize verilmektedir. Bu kartları alacağımız yer genellikle işyerimizdir. Birçok işyeri şimdi çalışanlarına hitap etmeli ve yemeklerinizi işyerinde ödemek zorundasınız ve size hemen verilen bu kart, çevredeki restoranlardan çok hoş bir alışveriş yöntemi gibi hissetmenizi sağlıyor. Sodexho sayesinde bu kartla yemeğimize para veriyoruz. Her ay tanımlanan kartımın bir miktar parası var. Ayın sonunda para sıfırlanır ve yeni bir aylık ücret alınır. Dolayısıyla ne yazık ki karttan tasarruf etmek mümkün değildir.

Para karta yatırılır ve bu işlemle ilgili yapılması gereken şeyler başlangıca döner. Kişi, ay boyunca yediği yiyecekleri öder ve kartta para yoksa, bu noktada yapılması gereken tek şey cebinden ödenmesi demektir. Birçok şirket Sodexho’yu bir gıda hizmeti şirketi olarak kullanmaktadır. Bununla birlikte, iş hayatında bu kartları kullanmak istemeyen, dışarıdan yemek yemeyen ve evden getirerek son derece uygun olmaya çalışanlar birçok kişi var. Bu noktada, bu insanlar ayrıca nakitlerini kartlarında çevirmenin bir yolunu arıyorlar. Belirli bir komisyon alarak Sodexho kartınızı nakit haline getirebileceğiniz bazı yerler var. Bu yerlerin arasında ilk sırada bakkal ve bakkal var. Bu kartların geçerli olduğu yerler, kartınızdaki tüm parayı çeker; siz ve bakkal sahibi, sözleşmeye bağlı olarak belirlenecek bir komisyon miktarı toplayacak ve kalan parayı nakit olarak vereceksiniz. Buna “Sodexho nakit” denir.

Sodexho, aynı işlevi gören birçok para kartı için aynı işleve sahiptir. Bu kartları kullanan çoğu kişi kartlardaki parayı nakit olarak değiştirecek bir kurumu bulabilir ve daha sonra komisyondaki nakit parayı kolayca isteyebilir. Komisyon alan bakkallar da bu noktada yüksek komisyon talep edebiliyorlar. Bu nedenle, onlarla ilgili temkinli davranmanız yararlı olacaktır. Sodexho’nun geçerli olduğu bakkal ya da bakkaliye ilgili soruları sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın