Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkar Mı

Hayalleriniz için bir araba satın almaya karar verdiniz ya da bir ev satın almak ve kiralamaktan bıktığınız için bir kredi almaya karar verdiniz. Büyük hayallerle bankaya gittiniz ve kredi için başvurdunuz. Ancak, banka yetkilisi, kredi listenizin geçmişte kredi veya kredi kartı borçları nedeniyle kırıldığı için kara listede olduğunuz için kredi puanınızın ve kredi sicilinin yetersiz olduğunu bildirdi. Ve muhtemelen o zamana kadar geçmiş borçlarınızdan etkilenip sadık olduğunuzu bilmiyordunuz. Yani ellerini bankadan kurtarırsın ve kredi veren bir borç veren var mı diye araştırmaya giriyoruz. Bu makalede bu konuyu ele alacağız.

Kredi notunu etkileyen temel nedenlerden kredi ve kredi kartları için düzenli olarak ödeme yapılmaması, kredi kaydını olumsuz etkilemektedir. Bu, yeni kredilerin yapılmasını engeller. Kredi taksitlerini düzenli olarak ödemezseniz, yani 3 ay içinde ödeme yapmazsanız, banka size performans verir ve kredi kartınız olumsuz bir şekilde etkilenir. Kredi taksitlerini bir gün bile geciktirmek bile kredi kaydınızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle, yeni kredilerin kullanımı da zordur. Ve bundan sonra para isteyenler, kötü kayıtları olanlara krediyi alma tarzında olanlara başvurmaya başlarlar ve şimdi sağ tarafta görülürler. Bir kredi alabilirler mi?

Sicili Bozuk Olan Kredi Alabilir mi?

Maddenin gerçeği ve genel kural, kötü kredi geçmişi olan insanlar için kredi çizmek mümkün değildir. Çünkü olumsuz bir profil geçmişine sahip olan insanlar bankaları riske atmak ve risk almak istemiyorlar. Maalesef, bugün yaygın olduğu gibi ve belki kredi sıkışıklığının sağ tarafındaki krediyi duyabiliyorsunuz, yalnızca borç verenler kredi veriyor. Elbette ki bu sizin için riskli bir durumdur, bu da sizi zor durumda bırakabilir. Çok abartılı faiz oranları ve geri ödemeler nedeniyle önerilmez.

Borçlarınızı yeni kredi çekerek ödemek yerine, kredi kartınız bozulduysa, kredi ve kredi kartı borçlarının inşası ve taksitlendirilmesine gidersek size tavsiye edilmez.

Kredi Sicil Kredisi İle Krediler

Net ifade, bankanın kötü kredi kaydı olan kişilere kredi açmasıdır. Bununla birlikte, arzu edilen kredi miktarı ve bankanın verdiği karara bağlı olarak, krediyi teminat olarak kullanabilecek olabilirsiniz. Özel müşterilere kredi politikaları için ayrılan istisnai bankalar da olabilir. Her durumda, risk almayı ve sana güvenmeyi gerektiren bankadır ve bunun için bir sürü ek belge talep edebilirsiniz. Aşağıdaki bankaların dışında kredi sağlayan birçok kurum var. Polis ve öğretmenlerin birlikleri gibi. Bunların araştırılmasında da bir fayda var. Veya sana güvenmene yardımcı olacak bir arkadaşına kredi verebilirsiniz.

Bir cevap yazın