Sicil Affı Veren Bankalar

Türkiye’de bankalar her yıl milyarlarca lira kar ediyor. Verilen kredi kartlarının veya kredilerin bir sonucu olarak, çoğu işlemler arasında yaptıkları birçok işlem arasında, çoğu durumda kredi kartı ve kredi kartından kazanç sağlar. Kredilere uygulanan faiz oranları ne kadar yüksek olursa, tüketiciler tarafından bilinen bir şey o kadar popüler olur. Geri çekilen kredilerin bir sonucu olarak artan banka borçları ve bu anlamda kullanılan kredi kartları daima düzenli olarak ödenmeyebilir. Bunun ana sebeplerinden biri, doğru hesaplanamayan taksit ödemeleridir. Bunların sonucunda, eksik veya ücretsiz kredi ve kredi kartı borçları, insanlar kara listede izlenmekte ve izlenmektedir. Hükümet yetkilileri, Ocak 2017’de afla birlikte bankalar tarafından kredi sağlama girişiminde bulundu. Aflar affedilen bankalardan hangileri? Kredi affediciliği olan borç verenler, para ödünç veren borç verenler ve konfigürasyon yapanlar için kredi kartı veya kredi kartına sahip bankalar var mı?

Bankaların gelişinde kredi sicilini merak eden hususlar arasında kayıt affına kredi veya kredi kartı vereceğiz. Daha önce yıllara girenler halen kara listeye giriyor, borcunu ödemiş olanlar ve cezayı bir nedenden ötürü takip edenler, suçlarını işlediler ve borçlarını ödemişlerdi. Normal koşullar altında, borçları kapatan bir kişinin 1 yıl sonra bağışlanması ve kaydını silmesi en mantıklıdır. Yaklaşık 5 yıl olduğu sürece, kara listede olan insanlar sıkıntı çekiyor; ticarette tamamen tükeniyor. Yeni mal almak için yeni bir iş yapamaz ve buna göre kazanç sağlayamaz. Kar daha çok istihdam yaratarak ekonomiye katkıda bulunacaktır. Eminim birçok banka halka kredi vermeye istekli olmayacak ve tüketiciler bu talepleri tüketicilere kredi veya kredi kartı kullanımı konusunda verdikleri için cezalandırılmayacakları için isyanlarını açıklayacaklarından eminiz. Kayıt defteri dolandırıcılığı nedeniyle kötü kayıtları olanlar için.

Kayıt affına başvuracak bankalar önce devlet bankaları olacak. İnsanlar şimdi kredi notlarını düşürmek için çok fazla kredi başvurusu yapıyor. Gelecekte bankalara gerekli talimatlar giderek, bankalar başvuru kriterlerini kayıt af yasasına göre belirleyecek. Ortaya çıkan bu kriterlere göre milyonlarca kişiden bankaya kredi vermesi veya kredi talebinde bulunması istenecektir. Bankalar açısından katı ve katı bir şekilde kurulmamış ve küçük sebeplerle takip edilmeyen ve borçlarını kapatanlara ve karlarını artıranlara borç verme adına hareket edilmeyen bir kayıt defteri af yasasıdır. Her iki tarafın da en iyi şekilde durumun daha net olacağını ve tüketicilerin kredi veya kredi kartlarını mağdur olmaksızın kullanmalarına izin vereceğini umuyorum.

Bir cevap yazın