Sicil Affı İçin Kredi Kartı Yapılandırması

Genel olarak, kredi kartı tüketici kullanılmaya başlandığında dikkatli olmadıklarında ödemelerinin takip edilemeyeceğini ve ödeme yapmadığını gözlemlemektedir. Bugün itibarıyla, kredi kartı sahipleri her gün kartlarından alışveriş yapmakta ve hatta tüm kredi kartı ihtiyaçlarını karşılamakta yaygınlaşmaktadır. Kimse yanında para taşımıyor, yalnızca kredi kartıyla dünyanın öbür ucuna gidiyor. Mahalle bakkallarında bile bulunan POS cihazları neredeyse her yere yayılıyor ve ülkemizde 55 milyon kredi kartı ile sonuçlanıyor.

Kredi kartlarını ödeyememe nedeniyle, takipçilerin sayısı son yıllarda hız kazandı. 12.5 Milyon kişi kredi veya kredi kartı nedeniyle takip ediyor, çoğu krediyi takip etmeden bankalar vasıtasıyla yapılandırılıyor, birçoğu kredi kartı borçlarını savunan avukatlar ile yapılandırılıyor. Kredi kartı borcunuz, bankayı takip ettikten sonra yeniden yapılandırılmaz. Şimdi avukatınızın kart borcu bir avukat vasıtasıyla çözülecek ve maaşınız veya başka bir şekilde ödeyeceksiniz.

Kayıt affı için kredi kartı talep etmek isteyenler, kanun bankaya devredildikten ve uygulamaya konulduktan sonra başvurularını yapabilecekler. Bankaya aktarılacak uygulama içeriğine bağlı olarak, bazı bankalar size bazı yapılandırmalar yapabilecektir. Banka, çalışma koşullarınızın bir sonucu olarak, tamamen kredi kartı müşterisi olan bankanız ve kredi notunun hangi koşullar altında bulunduğunu ayarlar. Genel olarak, kredi derecelendirmesi yüksek olan bir banka, ödemelerinin geciktirildiğini ve buna göre düzenlemeler yapabileceklerini sürekli çağırıyor. Kredi kartı ekstresini daima ödeyenlerin kredi notları yüksek olacaktır. Bankalar kart sahiplerini düzenli olmayan kişilerden ayırıyor ve yapacakları insanları ile olmayacaklarını ayırıyorlar.

Bence, kredi kartı yapılandırmaları diğer kredi yapılandırmalarıysa, gelecekte bankalar tarafından uygulamaya konduktan sonra tüketicilere çok fazla zarar vermeden bankalar tarafından uygulanacaktır. Maaş kontrollerine sadık olmayan kişilerin, aldıkları kredileri geri ödeyemezlerse, kayıt affından yararlanamayacakları açıktır. Elbette, iyi niyetle iyi niyetle ödeme yapmak isteyenler, borçlarını bir şekilde avukatlarda ödüyorlar.

Bir cevap yazın