Set Card, Sodexo, Ticket, Multinet Geçen Marketler

0
246

Günlük büyük şirketler veya sözleşmeli şirketler, Set Card, Sodexho, Ticket ve Multinet gibi günlük hayat masraflarını karşılamak için çalışanlarına birçok kart verir. Bu kartlara para yükleniyor ve insanlar bu kartlarla günlük yemek yiyorlar. Yiyeceklerin yenilenebileceği alanda çok sayıda restoran ve kafe bulunmaktadır.

Bu kartların büyük şehirlerde geçtiği mağazaları bulmak çok kolaydır. İstanbul’da, bu kartlarda neredeyse tüm büyük kurumlar öne çıkıyor. Ancak bundan başka insanlar para bırakıyor ve bu kartların pazarlarını arıyorlar. İnsanlar her zaman günlük yaşamlarında dışarıda yemek yemek istemezler. Birçok kişi yemeklerini evden çıkarıyor ve bu noktada yiyeceklerden tasarruf etmeyi hedefliyor. Gerçekten de, bu kartlara yüklenen para, düşündüğünüz zaman size çok fazla para kazandırabilir. Yemek ücreti günde en az 10 l olarak kabul edilirse, karta en az 300 TL’nin yüklenmesi beklenir.

Kartlar önümüzdeki aya aktarılamadığından yani kartta harcanmayan para kaybolur, insanlar bu kartlarla kolayca alışveriş yapmak istiyorlar. Bakkallarda alışveriş yapmak isteyenler, bu kartların geçerli olduğu bir bakkal bulmanız gerekir. Bu kartlar genellikle büyük pazarlara açılıyor. Salam Market, Biçen Market, Happy Center, Altun Marketleri, gibi büyük pazarlardaki bu kartlarla günlük alışveriş veya bakkal alışverişinizi kolaylıkla gerçekleştirmenin mümkün olduğu kabul edilmektedir.

Bunun dışında, pazarlanabilir her piyasada geçerli olduğu için, başka şirketler bu kartlarla her geçen gün çalışmaya başlarlar. Çalışanlara kart hizmeti sunan şirketlere gittikçe artan şekilde uygulanan pazar sayısı da önemli ölçüde artmaktadır.

CEVAP VER