Senetle Araba Satan Yerler Var mı?

İnsanlar istesede istemeseler de kendi ihtiyaçlarına cevap olarak araç alıyorlar. Araç alımları karşılığında, vatandaşlarımız çeşitli satış merkezlerini kullanabilir ve satış noktalarında araç satın alabilir. Araç alımında en çok kullanılan yerlerden biri bankalardır. Bankalar araba veya diğer motorlu araçları satın almak istediklerinde, bankalardan para ödünç verebilirler. Araç kredisi, müşterinin talebi halinde 48 aylığına kadar vade dilimi içerisinde temin edilebilir. Bankalardan kredi çekecek bir araba almayı düşünen insanlar, peşinat ödemeniz için aracınızı satın alabilirler. Araç satın almak için kullanılan bir diğer yöntem de Eminoto ve Fuzuloto gibi finansal kuruluşlardır. Bu yöntemle, araç satın almak isteyen vatandaşlar, finansal kuruluş aylık ödemelerin sabit olduğunu belirlediği dönemde araç alımları yapabilir.

Aracın satışı için kullanılan bu yollar haricinde araba satan yerler olup olmadığını sormanın birkaç yolu vardır. İçinde bulunduğumuz şehir ve ilçe merkezlerinde araç alım satımı yapan özel kuruluşlar genellikle araçlarını kredi kartı veya tapu ile satmaktadır. Vatandaşlar ellerindeki kredi kartlarıyla 12 aya kadar araç satın alabilirler. Bu hizmetlerin yanı sıra, bazı galeri müşterilere kredi kartı ile araç satabiliyorlar. Bir fatura ile araç satan şirketler herhangi bir müşteriyi önceden talep edemezler. Ödenmemiş satışlar, firma ile aracı alan kişi arasında yapılacak ödeme planına uygun olarak belirlenen vade süresince borcu ödeyerek yapılabilir.

Tasarı ile birlikte araç satın alanların yanı sıra, noter tarafından ücret verilen ipotek ücretlerine ek olarak, bir araç nakil ücreti olması yeterlidir. Araçların fatura ile satılmasının tek nedeni şunlardır: Bankalardan kullandıkları bir takım ürünlere karşılık olarak, kredi notları düşen kişiler tarafından kolaylıkla araç alımını yapmak ve Kredi kayıt yaptıranlar rahatsızdır. Buna ek olarak, galeri bankalarla rekabet edebilmek için araç satmaya davet edildi. Sebebi ne olursa olsun, araçlarımızın satışları, vatandaşlarımız arasında kredi kartı kullanamayanlar için mükemmel bir kolaylıktır

Kategori: Genel, Krediler