Ülkemizdeki her tüketici tarafından bilinmeyen bankalardan biri olan Şekerbank, 1953 yılında Eskişehir ilimizde kurulmuştur. Kuruluş amacı için şeker pancarı üretiminde çalışan çiftçinin ve üreticinin ilk adı para ihtiyacını karşılamaktır; Pancar Kooperatifleri Bankası’dır. 1956’da Ankara’ya yerleşen banka adını Şekerbank olarak değiştirdi. 2004 yılından bu yana genel müdürlük İstanbul’a taşınmıştır. Buna ek olarak, bankanın büyük bir kısmı 1997 yılında halka arz edildi.
Şekerbank Ticari Faaliyetleri

2015 yılına ait verilere göre Şekerbank’ta ülkemizde 302 şube ve 11 bölge müdürlüğü bulunmaktadır. Yurtdışında da bir temsilci var. Şekerbank, Türkiye’de 71 bin şube ve 101 ilde yaklaşık 4 bin çalışanı bulunan şubeleriyle hizmet vermektedir. Şekerbank bağlı şirketlerinden bahsedecek olursa; Şeker Yatırım, Şeker Leasing, Şeker Finans, Şeker Factoring ve Şekerbank Cyprus Ltd. Şekerbank’ın Anadolu Bankacılığı olma misyonuyla; Şubelerin% 65’i Anadolu’da bulunmaktadır.
Şekerbank Kartı Başvuru Formu ve Başvuru Sonuçlarını Öğrenme Şekli

Şekerbank kredi kartı başvurusu ve sonucu öğrenmeyle ilgili bazı bilgileri paylaşacak; Şekerbank’ın kredi kartı ürünleri, Şeker Bonusu, Bütçe Bonusu ve Ücretsiz Şeker Kart olmak için takip edebileceğiniz 3 yol var. Bu uygulamalar için SMS, “BONUS TCKİMLİKNO” veya “BUTCEM TCKİMLİKNO” veya “SEKERKART TCKİMLİKNO” yazıp 1953’e mesaj göndererek uygulanabilir. İkinci yöntem; İnternet bankacılığı başvuru bölümü aracılığıyla kredi kartının uygulama bölümü üzerinden yapılabilir. Bir kredi kartına 444 78 78 numaralı telefonu arayarak veya en yakın Şekerbank bürosuyla iletişime geçebilirsiniz. Kredi kartı başvurunuzun ne olduğunu ve ne yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, Tekrar 444 78 78 numaralı telefonu arayarak Şekerbank telefon bankacılığı müşteri temsilcileriyle görüşün. Müşteri temsilcisine başvurduğunuzda, kredi kartı başvurunuzdan haberdar olursunuz. En yakın Şekerbank şubesine gidip, kredi kartı başvurunuzun bireysel müşteri temsilcilerine başvurularak kabul edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.