QNB Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma 2018

Kredi kartı limiti; Bankaların, müşterilerine sundukları kredi kartı ürününü kullanırken belirli bir miktarı kullanmasına izin verilir. Banka, kredi kartlarını kullanırken müşterilerin değişen ve gelişen ihtiyaçları nedeniyle kredi kartı limitini artırmak istiyor. Bir kredi kartı limiti belirlendiğinde, iç ve dış harcama ve para çekme işlemleri için ayarlanır. Bu sınır bireysel olarak belirlenmiş olup, QNB Finansbank’daki bireysel kredi kartlarınızın limiti oldukça yaygındır. Yasal düzenlemeler nedeniyle bankadaki toplam kredi kartı limitiniz, kart sahibiyseniz ilk yıldaki ortalama aylık net gelirinizin 2 katına ve takip eden yıllarda aylık gelirinizin 4 katından fazla olmamalıdır. QNB Finansbank kredi kartlarının iki sınır türü vardır: Standart Limit ve Acil Limit.

Standart Sınır; Yurtiçi ve yurtdışı alışveriş ve para çekme limiti.

Acil limit; Standart sınırın toplamı olan sınır, Acil Sınır olarak adlandırılır. Acil limit QNB Finansbank tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, acil limit, uygun müşterilere verilen müşteri bilgileri ile tanımlanan limittir. Acil durum limiti hastanelerde, otomatik ödeme talimatlarında ve Cardfinans sigorta prim ödemelerinde kullanılabilir.

QNB Finansbank kredi kartınızın limitini öğrenmek için Finansbank müşteri hizmetindeki sesli yanıt sistemini,QNB Finansbank ATM’lerini, internet bankacılığı, www.finansbank.com.tr’deki kart işlem menüsü veya Finansbank mobil şubesini kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak, bankanız tarafından gönderilen bildirimlerde kredi kartı limitini de görebilirsiniz.

QNB Finansbank kredi kartı limitinizi artırmak için İnternet bankacılığı, çağrı merkezi veya en yakın QNB Finansbank şubesinden başvurabilirsiniz. Ayrı olarak, 2273’e bir mesaj göndererek limitinizi arttırması için LIMIT isteyebilirsiniz. Bir SMS gönderdikten sonra, banka tarafından bir limit artırma teklifi var. Bu teklifi kabul ederseniz Finansbank kredi kartı limitinizi artıracaksınız. Limit artışı talebinde göndereceğiniz SMS’e kısa mesaj ücreti alınır.

QNB Finansbank kredi kartının limitini yükseltmenin bir başka yolu periyodik limit artış talebidir. Periyodik limit, bir artış talebi üzerine banka tarafından düzenli olarak değerlendirilir. Sınırınızı artırmak mümkün olduğunda, artırılacak bir bilgi sınırı varsa limitiniz 15 gün öncesinden artırılacaktır. Banka bu işlemi otomatik olarak takip eder. Size periyodik limit artırma talimatı vermek için yeterlidir.

Bir cevap yazın