Qnb Finansbank Konut Kredilerinde Vadeyi 180 Aya Çıkardı

Günümüzde uluslararası ekonominin kuruluşu, küresel finansal hizmetlerin sağlanması ve ulusal ekonomik değerlerin korunması ve geliştirilmesi büyük ölçüde yerel bankalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda, ülkemizdeki finansal işlemlerle bankacılık hareketleri gerçekleşmektedir. Finansal hareketler bankacılık işlemleriyle birlikte gözlemlenir. Finansal işlemler genellikle bankalar vasıtasıyla yapılsa da, borsa ve diğer kurumlar bu kapsamda iş ve işlemler yapmaktadır.

Ülkemizde Bankacılık Sistemi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bankaların faaliyet ve işlemlerini denetlemek üzere ülkemizde faaliyet göstermektedir. Bankaların, hisse devrini, hisse devrini veya diğer işlemlerin izni ve denetimi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun elindedir. Bu bağlamda, bankalar finansal işlemlerde aracılık edilmektedir.

QNB Finansbank A.Ş.

Ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank, kuruluşunu 26 Ekim 1987’de başlatmıştır. Banka, ünlü Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuştur. Başka bir deyişle, bankanın yakınında 3 ATM var, 630 şube müşterilere ve insanlara hizmet ediyor. Banka, Yunanistan’da faaliyet gösteren National Bank of Greece bankasının bir anlaşması uyarınca Finansbank’ı 2006 yılında tamamen satın almıştır. Başka bir deyişle, banka faaliyetlerine 2015 yılına kadar bu isimle devam etmiştir. Katar, 2015 yılı sonunda Dünya Bankası tarafından alım yapmaya başladı ve anlaşmadan sonra %99,81 olan toplam 2,7 milyar euroluk satın alımını tamamladı. Bu noktadan sonra bankamızın adı QNB Finansabank olarak ülkemizde devam etti.

QNB Finanbank Faaliyet Alanları

Ülkemizdeki faaliyetlerine devam eden Banka, maaş ödemeleri, kredi kartı kullanımı, fatura ödemeleri, mevduat hesapları ve kredi kullanım olanakları ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu bağlamda, en önemli işlemler kredi kullanımı alanındadır. Yaptığı son işlemler ve kararlarla ev kredisi vade oranını 180 ay artırdı. Son zamanlarda, insanların konut satın alma ihtiyacı faiz oranlarındaki düşüş ile artmaktadır.

Konut Kredisi Mülkiyeti

Genel olarak, uzun vadeli konut kredisi QNB Finansbank, kararından sonra 0-180 aylık vadelerine kadar uzatılmış olan müşterilere sunulmuştur. Faiz oranları ayda %0,90 olarak belirlendi. Ödeme planlarının hazırlanmasıyla, müşteri ödeme planına göre ödeme yapar ve kredi talebini sonuçlandırır.

Bir cevap yazın