PTT BANK KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

PTT’deki son değişiklikler hepimizin dikkatini çekiyor. PTT, kamu kurumlarından ziyade özel sektörde bir şirket gibi çalışarak rakiplerine uzaktan da olsa yakaladı. Bu PTT dinamiği sayesinde, son yıllarda yapılan işlem portföyü o kadar çok arttı ki yakın gelecekte yapılamayacak işlemleri saymanın daha kolay olduğu görülüyor. PTT tarafından yapılabilen operasyonlara bakarsak; HGS satınalma, maaş ödemeleri, telgraf havalesi, para transferi, E – Devlet şifre alımı, PTT Hücre, Western Union işlemleri, abonelik soruşturma İşlemleri, pul satışları, ulusal piyango bileti satışları, kredi kartı ödemeleri, kredi ödemeleri ve çekiliş. Bu işlemlerden birine gelince, PTT Banka kredisi başvurusunun nasıl yapılacağı ve bu yazıda kime başvuracağınız hakkında bilgi paylaşmaya çalışacağız.

Öncelikle, bilmemiz lazım … PTT, kredi aracı olarak hareket ediyor. PTT’nin müzakere edildiği bankalardan kredi almaya devam edeceğiz. Sözleşmeli bu bankalar; Denizbank, TEB, Şekerbank, Aktifbank, ING Bank ve Odebank.

Kredi başvuru sahibi için öncelikle herhangi bir PTT bürosuna gidip kredi başvuru formu altında düzenlenen formu dolduracağız. Dolduracağımız bu form; İlgili sözleşmeli bankaya dijital olarak gönderilecektir. Formu alan bankanın kredi başvurusunu onaylaması ve daha sonra gerekli kontrolleri yapması durumunda PTT’deki banka memuru imzalanması gereken bir dizi belge imzalayacaktır. Bu dokümanlar bireysel kredi sözleşmeleri, sigorta poliçeleri vb. Kredi gibi ilgili belgelerdir. Bu belgelerin imzalanmasını müteakiben, sonunda kredi işlemlerimizin bitimine varacağız ve söz konusu tutarı kredi tutarında alacağız. Emekli emeklileri ve PTT müşterileri için daha uygun faiz oranları bulunmaktadır. PTT Bank kredi limiti 50 bin TL ve 36 aya kadar vadeli olabilir. Bazı bankalar 40 bin TL maksimum kredi sunmaktadır. Bununla birlikte, yaş sınırlamaları vardır. Bu yaş sınırı 80’dir, ancak bankadan bankaya biraz farklılık gösterebilir. Geri ödeme tazminatının hesaplanmasında yaş sınırı da dikkate alınır. Örneğin; 79 yaşındaki PTT müşterisi genellikle 3 yıllık bir krediyle onaylanmadı.

Bir cevap yazın