POS Makinesi Nasıl Alınır ve POS Komisyonları 2018

Ülkemizde ekonomide sahip olduğumuz noktayı ve kredi kartı kullanım oranını gördüğümüzde, POS cihazlarının nasıl kullanılacağını tartışmaya hiç gerek yok. Esnaflarımızı almasını garanti etmek, ayrıca tüketicinin cebinde alışveriş yapmak ve hatta pos ile kurmak için daha çekici geliyor. 2015 yılında yapılan düzenleme ile yazarkasa POS’un kullanılması zorunlu olmasına rağmen kademeli geçiş, belirli sektörlerin kapsamı ve tüccarlarımızın daima bundan emrini verdiği gerçeği nedeniyle sabit POS cihazlarının kullanımı devam ediyor.

Özellikle toplama kabiliyetinde bir soru işareti olan esnafımızın pos makinesi / pos makinesi kullanmasını öneriyoruz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, POS makinesini elde etmek, aldığımız belgeleri cevaplamak için hangi belgelerin isteneceğini, pos makinesi uygulamalarında görebilirsiniz.

Mevzuatta belirtilenlerden farklı bir sektörde çalışıyorsanız, aşağıdaki belgeleri alabilir ve banka hesabınıza başvurabilirsiniz.

POS Aygıtı için gerekli belgeler nelerdir? Ya da bir Pos Makinesi almak için hangi belgeler gereklidir?

Özel bir şirketle çalışıyorsanız:

Bu oda kayıt belgesi her odaya kayıtlı

Bandrol

POS cihazında bulunmak isteyen kişinin kimliği

İmza beyannamesi

Ticari ortaklıkta POS makinesi için gerekli olan belgeler şunlardır:

Her şirket ortağının kimlik belgesinin fotokopisi

İmza sirkülerleri

Kuruluş Ticaret Sicili Gazetesi

Bandrol

POS cihazı alındıktan sonra esnafın en merak uyandırıcı sorularından birinin ödeyeceği pos komisyonu nedir? 2018’de POS komisyonu ne olacak? Bankaların oluşturduğu POS kampanyaları birbirinden farklı mı? Bir POS komisyonu seçerken neye dikkat etmeliyim?

Bankaların POS kampanyaları, internet sitelerinde her zaman güncel değildir. Bu nedenle, şubeye gitmeniz ve pos fiyatlandırmanız tavsiye edilir. Yakın zamanda Akbank Eco Pos kampanyasına bir yazı yazdık. Burada, hangi baz istikrarlı komisyonların çalıştığı ve aslında kaç POS komisyonunun askıya alındığı sorusuna yanıt verdik. POS komisyonlarına karar vermeden önce, bu makaleyi kontrol etmenizi öneririz.

Banka hesabı uygulamasını yaptıktan sonra kurulum birkaç gün içinde gerçekleşecektir.

Bir cevap yazın