Paracard Nedir

Satın aldığımızda genellikle kredi kartları kullanıyor ve taksitler oluşturuyor ve puan bonusu kazanıyoruz. Ancak alışverişte sadece kredi kartlarının geçileceğine dair bir kural yoktur. Kredi kartınız yoksa nakit ödemek istemeyenler hesap kartıyla, yani bankamatik kartıyla ödeme yapıyor. Her banka size bu kartı sunuyor. Nakit ödemek yerine, bir banka kartı ile ödeme yapmak hem kaydetmenizi engeller hem de nakitler ve paralar sizi kurtarır. Bu kartlardan bir tanesi Garati paracardı. Paracard, Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu bir karttır. Bu kartla alımlar hızlı bir şekilde yapılabilir ve alışveriş yapılırken bir bonus kazanılır. Paracard’ın ParacardDebit ve ParacardTrink iki türü vardır.

Garanti Paracard Uygulaması

Paracard sahibi olmak isteyen herkes, Garanti Bankası müşterileri oldukları takdirde internet şubesi veya Garanti çağrı merkezi aracılığıyla ParacardDebit veya ParacardTrink’e kolayca erişebilir. Banka dışı müşterilerin de herhangi bir banka şubesinden vadesiz mevduat açmaları gerekir. Müşteriler yalnızca Paracard’ı kendi adlarına verebilir. Başka biri başka biri için Paracard yapamaz. Müşteriler Paracards’a para yüklediğinde, hesaplarındaki parayla günlük limitleri içinde alışveriş yapabilirler.

Paracard Özellikleri

Günümüzde Paracard’la kart kodu olmadan alışveriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca, Garanti Bankası Paracard’ı yurtdışında da kullanmanıza izin verir. Maestro veya Visa / Plus günlüğü ile yurtdışından ATM’nizin ülkesinin para birimini hesaplayarak para çekebilirsiniz. Ayrıca, bir güvenlik önlemi olarak, Garanti Bankası hesapta bulunan paranın kontrolü için kart işlemlerini müşterinin telefonuna ya da e-posta adresine gönderir. Aylık kullanımınızın miktarı 100 liranın altındaysa, basılı kağıt gönderilmez. Paracard’a en fazla 7 hesap bağlanabilir. Bir hesabı Paracard’a bağlamak için bir Alo Garanti hattı çağrıldığında, Paracard Hesabı Bağlama gibi bir komut, karta bağlanacak hesabın adını çağırarak sesli yönlendirme sistemine talimat verilebilir. Paracard’a bağlanmak için bunu çevrimiçi bankacılık hesabınızdan da yapabilirsiniz. Kart işlemleri menüsünden, Paracard İşlemleri’ni seçerek karta bir hesap bağlanabilir.

Paracard ile yapılabilecek işlemler

Banka kartıyla ilgili hesabın geri çekilmesi ve ödenmesi en yaygın ve en sık kullanılan işlemlerdir. Paracard ile ayrıca: Hesap bakiyesi gösterimi, kart numarası yazma, Garanti Bankası kredi kartlarına para yatırma, kendi başınıza para yatırma ve başkalarının vadesiz hesaplarına para yatırma, başkasının hesabına para aktarma, CepBank’a para gönderme, hesaplar arasında geçiş yapma, E-cüzdan işlemleri, döviz işlemleri, anlık döviz kuru görüşleri, kredi kartı borç ödemeleri, Biletix işlemleri, GSM TL taksit, öğrenim ücreti ödemesi, bağış işlemleri, servet ödemeleri, IBAN izleme, elektrik, banka havalesi, para transferi, telekominikasyon , Doğal gaz ve su fatura ödemeleri yapılabilir.

Bir cevap yazın