Mortgage Sistemi Avantajlı mı?

0
119

Hayallerinde ev sahibi olmak isteyenler, banka kredilerinde kendi konutlarına sahip olma biçiminde gelirler. Bankaların değerli müşterileri için sundukları kredi ürünleri arasında konut kredileri, uzun geri ödeme oranları ve düşük faiz oranlarıyla ünlüdür. Bankalar üzerinde kullanılan konut kredilerine alternatif olarak geliştirilen ipotek sistemi, diğer kredi türlerinden daha avantajlıdır ve ev sahibi olmak isteyenlerin mükemmel bir arkadaşıdır. Bu bağlamda, konut sahibi olmak isteyenlerin neden ipotek sistemini tercih edeceğini açıklamaya çalışacağız. Bu bağlamda, altı nedenden dolayı evin ipotek sistemi ile ifade edilmesine yönelik bir plan hazırladık.

Ev satın almak isteyenlerin kira bedelini ödemek için bir ev satın almak istemiyor musunuz? İpotek sistemi, siz değerli vatandaşlarımızın her ay kira öderken ev sahibi olmasını sağlar. Ev kirası ödemek, kendi evini satın almak ve kira ödemek yerine 10 yıl oturacaksın. İpotek sistemi hareket etmek gibi büyük sorunlarınıza çözümler sunar. Bildiğiniz gibi, kiraladığınız süre içinde istediğiniz zaman evden çıkmanız gerekir. Bu stresle yaşamak ve aynı anda hareket etmek gibi riskli ve yorucu bir işle karşı karşıyasınız. Buna ek olarak, kira, mevduat, emlak acentası, elektrik, su, telefon, internet, doğal gaz, TV vb. Ödeyeceksiniz. İpotek, ortadan kaldırarak size zulmettir.

Mortgage sistemi birikim değerlendirme yöntemidir. Nasıl? Bir ev sahibi olmak için ayrılmış olduğunuz paranın peşinat ödemesiyle kendinize ev sahipliği yapıyorsunuz demektir. Kredinizi düşürerek faiz oranınızı düşürmek için peşinat alacaksınız. İpotek sistemi, ev sahibi olduğunuzdan emin olarak geleceğe yatırım yapmanıza olanak tanır. Sistem sayesinde evin sonunda 10 yıl boyunca ödeyeceğiniz bütün borçların ardından bu süre içerisinde yüksek oranda değerli olacağınızı göreceksiniz. İpotek sistemini seçmenizin bir başka nedeni paranızı boşa harcamamızı engelliyor. İpotek ile yıllarca kiralayacağınız bütçeyi değerlendirerek kendi evinizi kendiniz göreceksiniz. İpoteği bir sistem olarak seçmenin en önemli nedenlerinden biri, sistemin konut kredilerine kıyasla 360 aya kadar bir geri ödeme imkânı sağlamasıdır.

 

CEVAP VER