Mastercard ve Visa nedir, farkları nelerdir?

Çoğu kredi kartının sağ köşesinde Visa veya Mastercard logosu bulunur. Visaya veya MasterCard’la yapacak çok fazla şeyiniz yok mu? Bu şirketler ne işe yarar? Aslında, genel amaç, aynı dünyada mevcut nakit akışlarını Banka Kartları, Kredi Kartları, Ön Ödemeli Kartlar gibi sistemlere taşımaktır. Ticaret halen dünyada % 85 nakitdir.

Mastercard nedir?

1966 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş bir finans şirketidir. Mastercard, bankalar ve tüketiciler için kartlar, kredi kartları ile ödeme sistemleri sağlar. MasterCard ödeme sistemleri arasında liderdir. Ve yaptığı adla yaptığı sponsorluklarla sık sık bahsetti.

Visa nedir?

Visa Europe 2004’te kurulduğunda, kökeni çok eski. Visa Banka Kartları, Kredi Kartları, ön ödemeli kartlar ve Visa kartlarıyla 36 ülkede, özellikle Avrupa’da ödemenizi sağlar. Merkezi İngiltere’de. Ve Visa, ödeme sağlayıcılarının üyesi olduğu 4000’den fazla Avrupa bankasının bulunduğu bir bankacılık birliğidir.

Visa ile Mastercard arasındaki fark nedir?

Visa ve Mastercard ödeme sistemleri konusunda uzmanlaşmış iki yarışmacı şirket. Aralarında kullanıcı dostu bir fark yoktur. Farkı operasyonel olarak yalnızca bankacılık düzenlemeleri yapmış olarak kabul edilmektedir. Aslında tüm masraflarınızı bankanızla geçireceksiniz, bankanız visa veya mastercard altyapınızı kullanacak ve bankanız visa veya mastercardınız ile sizi kabul edecektir.

Bazen, farklı bank pos cihazlarından yurtdışında alışveriş yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda, bir visa veya MasterCard oyuna girer ve rahat bir alışveriş deneyimi yaşatır. Visa ve Mastercard çok seyrek yerlerdir ve çok az insan bulmuştur. Aşırı kart kullanıyorsanız Visa ve Mastercard’ın cebinde olması faydalı olacaktır.

Ülkemizde Partner POS cihazlarının kullanılmasıyla artık bir POS cihazındaki tüm bankamatik kartlarını kullanabiliriz. Ve hiçbir ayrım yoktur. Ancak, fanatik olması nedeniyle, MasterCard logosu Galatasaray için sarı kırmızı, Visa logosu Fenerbahçe’nin talep ettiği fanlar için sarı lacivert.

Başlık:
Tarih:
Konu Adı:
Mastercard ve Visa nedir, farkları nelerdir?
Derecelendirme:
51star1star1star1star1star
Kategori: Kredi Kartları