Telefon bankacılığı yoluyla bankaların erişilebilirliğinin artması sayesinde, işimizi kolayca yapabiliriz. İnternet bankacılığı ile son zamanlarda standart bankacılık işlemleri yapabilmekteysek, telefon bankacılığı ve çağrı merkezleri ne yazık ki İnternet bankacılığı üzerinde yapabileceğimiz şeylerin çoğunu yapabiliyor. Telefon bankacılığından bahsedildiğinde, katılan bankalar arasında aklımda ilk bankalardan biri olan Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Bu yazıda, genel bilgileri, Kuveyt Türk müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarasını, EFT saatlerini ve çalışma saatlerimizi de yazılarımıza dahil etmeye çalışacağız.

Kuveyt Türk müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası 444 0 123 telefon. Bu telefonu arayarak; Uzman, telefonla size hizmet etmek üzere eğitilmiş müşteri temsilcilerine bağlı; Herhangi bir bankacılık işleminde talimat verebilir veya banka ve banka işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu numarayı tekrar arayarak, Kuveyt Türkçesine istek, öneri, şikayet ve zevklerinizi bildirirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Genel portrelerine baktığımızda; Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş., 1989 yılında özel finans kurumu statüsünde kurulmuştur. & Lt; -piperidin; 1999 yılında Bankacılık Kanunu’nun bugün 2006 yılında adını aldığını görüyoruz. Yabancı sermayeli bir banka olarak Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Başkentin; % 62 oranındaki hissenin Kuveyt Finans Merkezi’ne (Kuveyt Finans Kurumu), Vakıflar Genel Müdürlüğünün% 18 paya sahip olduğu,% 9’unun İslam Kalkınma Bankası’na ait olduğu,% 9’unun da% 9 paya ait olduğu görülmektedir Sosyal Güvenlik Kurumu’nun% 2 payı diğer ortaklara aittir. Kuveyt Finans Kurumu hakkında birkaç söz söylemek; Kurumun dünyanın dört bir yanında faizsiz finans alanında faaliyet gösteren kurumlar arasında en büyük ve en bağlı kuruluşlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, banka şubeleri tarafından yapılacak EFT’ler için 08: 30’da EFT saatlerini 16: 55’te, 17: 20’de ise EFT’ler için internet bankacılığı yapılmaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası çalışma saatleri; Öğleden sonra 08: 30-12: 30 saatleri arasında öğleden sonra 13: 30-17: 00 saatleri arasında. Öğle molası 12: 30-13: 30 arasındadır. Resmi tatiller ve hafta sonları yapılacak bir çalışma yok.