Kredim Varken Başka Kredi Çekebilir Miyim?

0
134

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılama söz konusu olduğunda ya da eğitim, tatil, yeni bir otomobil kredisi ödenmeye başlandığında karşılanmayan ihtiyaçların bir sonucu olarak öngörülemeyen harcamalar sonucu yeni ihtiyaç kredileri çekilmesi gerekiyor. Yeni alınan krediyle hem eski kredi hem de yeni nakit karşılanmalıdır. Kredi mevduatının ikinci krediyi çekmesi veya çekmesi mümkün müdür?

Mevcut bir kredi borcunda yeni bir krediyi çekmeyi isteyenler, bankalar tarafından bakılacak yüksek bir kredi notuna sahip olmak zorundadır. Kişinin bankaya sunabileceği gelir durumunu gösteren belge yüksek olmalıdır. Bankanıza, bu şekilde yeni borcunuzu ödeyebileceğini ispatlayacak ve geliriniz ödenecektir.

Tüketici yüksek bir kredi notuna sahipse ve kredileri kolayca ödeyebilirse, ikinci ve üçüncü krediler bankalar tarafından verilebilir. Kredi kullanırken dikkate alınan kredi notu, bu noktadan itibaren geçerli olmak için her zaman önemli bir kriterdir. İkinci krediyi çekme koşulları ne olmalıdır? Bu yüksek kredi notunuz ve belgeleyebileceğiniz gelir miktarı. Bunu yaparsanız ikinci krediyi geri çekebilirsiniz.

Aslında asgari ücretle çalışan bir tüketici şu anki ihtiyaç kredisini ödememekte ya da ertelemekte ise, uygun bir ödeme yapmamasından dolayı ikinci krediye hangi bankaya başvuracaklarını onaylayamayacaktır. . Tahakkuk eden kredi ödemeleri kredi notunu düşürecek ve fatura edilecek maaş miktarı az olduğundan bu kişilerin yeni bir kredi onayı alması mümkün değildir.

İkinci bir kredi isteyebilecek ilk şey bir kredi notudur. Düşük kredi derecelendirmesi olanların başvurmasına bile gerek yoktur çünkü her bir kredi başvurusu için krediyi kabul etmeyi reddetseniz bile, kredi notunuzu düşürebilirsiniz. Kredi ve kredi kartı borçlarını düzenli ve titizlikle ödeyenler için kredi notu her zaman artacaktır. Kredi kartı borcunun tamamının ödenmesi ve kredi borçlarının zamanında ödenmesi kredi notu için önemlidir. Kredi derecelendirmesi, bir krediniz olduğunda yeni bir krediyi çekmenizi sağlayacak bir kriterdir.

CEVAP VER