Kredi Ve Kredi Kartı Sicil Affı Düzenlemesi 2018

Şirketler ve vatandaşlar tarafından kullanılan kredi ve kredi kartlarının bir sonucu olarak, bankalardan borçlar artıyor. Çeşitli nedenlerle ödeyemeyecekleri borç borçları, bankaların kayıtlarının bozulması için kredi veya kredi kartlarını kullanamamasına neden oluyor. Mevcut borç borçlarından memnun olmayan ya da hiç ödeme yapamayanlar bankaların borçlarının alınmasına ve kişiyi veya şirketi kara listeye getirir. Kredi kartı ve kredi kartı kayıt afet yönetmeliği 2017 nedir? Kayıt mazurluğu resmi gazetede yayınlanıyor mu?

Sicili affedici düzenleme bankalarla işbirliği içinde yürütülür. Bu çalışma birkaç hafta içinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girer. Mevzuatın yürürlüğe girmesiyle birlikte, kayıt defterinden affedilmekten kimin yararlanması gerektiği ve ne gibi önlemler alınması gerektiği gibi sorular ortaya çıkacaktır. Kayıt afından yararlanmak isteyenler için şartlardan ikisi şunlar:

Kredi veya kredi kartı sicilini düzeltmek ve AFT’yi kullanabilmek için, kişinin tüm borçlarını bankaya başvurarak yapması gerekir.
Bir başka rekor amortismanın faydası, mevcut banka borcunun 6 ay içinde ödenmesidir.
Ödünç almıyorsanız, halihazırda şirketler ve esnafın yararlandığı düşünülen kayıt affeden yararlanmak suretiyle, 2018’de Merkez Bankası kayıt affına yeni bir kredi kartı veya kredi kartı vereceksiniz.

Hükümet adına esnaflardan dolar artışındaki kurbanlar olmamaları, çeşitli nedenlerden dolayı ticari hayatlarını sürdürmeleri ve istihdam için affedilmesi isteniyor.

Kredi ve kredi kartı kayıt affı 2018’de ortaya çıktığında

Kayıt affı, en son sürümü ile yasal bir taslak duruyor ve yakın gelecekte Resmi Gazetede onaylanacak ve milyonlarca insan kayıt afından istifade ederek yeni krediler kullanabilecektir.

Kredi kaydının silinmesi normal koşullar altında yaklaşık 5 yıl sürer. Bu kayıt defteri affedicilik düzenlemesinin yapılmasıyla, insanlar ve esnaflar 6 ay gibi kısa bir süre içinde temizlenecek ve ticaret hayatında yeni bir hareket başlatılacaktır.

Yeminli ilan Resmi Gazetede yayınlandığında web sitemiz üzerinden ilan edilecektir.

Bir cevap yazın