Kredi Notu

Hepimiz zorunlu ihtiyaçlar ve lüks ihtiyaçlarla hayatımıza devam ediyoruz. Bununla birlikte, adın lüks gereksinimleri bir rahatlama değildir. Ancak zorunlu ihtiyaçlar, hayatımızı sürdürmek için ihtiyaç duyduğumuz beslenme ve konut ihtiyaçlarıdır. Ama günümüzde hepimiz bu ihtiyaçları sanki lükslere ihtiyacı varmış gibi alıyoruz ve elimizde olsaydı. Ulaşabileceğimizi alıyoruz ve ulaşamayacak olursak, yalnızca uzaktan bakıyoruz. Örneğin, akıllı telefonlar artık zorunlu hissediyor. Bazen o kadar abartılıyor ki bütçemiz olmasa bile, her altı ayda bir yeni modeller almaya çalışıyoruz. Bazen çok pahalı akıllı telefona erişmek için kredi kartı limitini biz de zorlarız ya da bir kredi kartı kullanırız.

Kredi Derecelendirme Dereceleri

Talep kredisi kullanabilmek veya kredi kartına sahip olmak için en önemli faktör, bir kredi notunun kredi notudur. Kredi notu nedir? Bu, Kredi Kayıt Ofisi tarafından toplanan ve analiz edilen sayısal bir değerdir. Bankalarla yaptığımız finansal işlemlerimizle sağlanır. 0 ile 1900 arasında ayarlanır. Böylece kredi kartlarını alamaz veya kredi isteyemezsiniz. Kredi derecelendirmeniz yeterli olmalıdır. Aşağıdaki tablo puanları ve notlarını vermektedir.
Kredi notu renkleri

Kredi notu renkleri

Durum böyle ve herkes kredi kartı kullanıyor ve kredi kullanıyor gibi kredi notunun adını bilmek istemiyoruz. Çünkü her banka ve kredi finans kurumları, kredi notumuza veya kredi notuna bakarak kredi sağlamaktadır. Şimdi hepimiz, kredi notumun ne kadar olduğunu merak ediyor ve findeks’ten aldığımız kredi notuna bakıyoruz.

Kredi Derecelendirme Notu

Yıllar geçtikçe, kredi kartı ödeme kolaylığı, taksit seçenekleri ve ekstra puan sunması nedeniyle giderek daha yaygın hale geldi. Kredi kartı sahibi olmak isteyenler aynı zamanda bir kredi kartı başvurusu yapabilir ve kredi notunu öğrenirlerse ve kredi notu düşük riskli veya risksiz bir grupta yer alıyorsa olumlu cevaplar alabilirler. Sonra, kredi kartını düzenli ve dikkatli kullandığı sürece hoşuna gidiyor. Eğer düzenli olarak kullanmazsanız ve borçlarınızı ödemezseniz, sinirli kalırsınız ve kredi puanı da düşer. Dolayısıyla bir kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız ve kredinizi ihtiyaçlarınıza göre kullanmak istiyorsanız, işlemlerinizi bankalarla güncel ve güncel tutmalısınız ve ödemelerinizi kesmemelisiniz, böylece kredi puanı iyidir. Kredi puanı yükselmesini ve her zaman yüksek kalmasını isterseniz, “Kredi puanı nasıl yükseltilir” sayfamızdaki pozisyonumuzu gözden geçirmenizi öneririz.

Kategori: Findeks