Kredi Notu Neye Göre Belirlenir

Kredi, şimdi herkes tarafından kullanılmak için bir nedeni olan bir borçlanma türüdür. İster bugün emekli, memur veya hatta öğrenci iseniz, bir banka kaynağı haline gelmişsinizdir. Herkes, ihtiyaçlarını karşılamak, bir kişiye borcunu ödemek ve maddi sıkıntıdan kurtulmak için kredi tarafından cezbedildi. Kredi derecelendirmesi yeterli olursa, kredideki bireylerin düşük faizli ve uygun ödeme seçeneği dahilinde aylık olarak ödeme yapmak için yeterli kredi seçeneği vardır. Kredi skoru nedir ve ne göre belirlenir ve belirlenir. Bankalarınızla yaptığınız işlemlerin sayısal bir temsilidir ve ödeme alışkanlıklarınız. Bir kredi notu, kredi bürosu olarak bilinen KKB ile yıllardır banka işlemlerinizde işleme tabi tutulan bir işlem sonucunda ortaya çıkan sayısal bir değerdir.

Kredi Notuna Bağımlı Neler Var?

Kredi notunu belirlerken birçok faktör incelenmektedir. Onlardan birkaç tanesini seçelim. Öncelikle, aylık gelirinizi belgelediğinizden emin olmanız gerekir: maaş defteriniz, daha önce kullandığınız krediler ve kullandığınız kredi kartları, borç ödemeyi bitirene kadar ödeme emriniz, kredi kartı numaranız ve bunların tipleri , Geçmiş ödeme ödeme işlemleriniz,. Bir kredi notunun kesin değeri yoktur, dolayısıyla bankayla olan herkesin işlemleri ve ödemeleri tarafından belirlenen net kesin değer yoktur. Bu nedenle, herhangi bir bankaya bir kredi almak için bir kredi başvurusu yapıyorsanız ve kredi başvurunuz reddedilirse, reddedildiğinden kredi notunuz muhtemelen yetersizdir.

Kredi Notu Arttırma Yolları

Krediyi almak istiyorsanız, yetersiz kredi notu nedeniyle kredi alamazsınız. Sonra, kredi puanı kuyruğa gelene kadar bekleyecek ve ödemelerinizi kesmemelisiniz. Mevcut borç pozisyonunuz, kredi puanı ayarlandığında da geçerlidir. Bu nedenle, mevcut borçları düzenli olarak kapatmayı deneyin. Diğer gelir düzeyiniz. Maaşınızın dört veya beş katıysanız, düzenli ödemeler yapmanıza izin vermez. Borçlar birikir ve kredi puanınız düşer. Geliriniz için kredi kazanmaya özen gösterin. Zaten yeni başvurunuzda geliriniz yetersiz olduğu için kredi alamazsınız. Kredi kartı borcunuzdaki asgari ödemeyi hiç kesmeyin, mevcut kredi taksitlerini kesmeyin, adresi sık sık değiştirmeyin, faturalarınızı otomatik bir ödeme emri verin böylece banka notlarınızı iyi kredi ile koruyabilirsiniz Kredi aldığınızda krediyi kolayca ödünç verebilirsiniz.

Bir cevap yazın