Kredi Notu Kaç Olunca Kredi Alınır

Kredi notlarım kaç tane krediye yeter ve kredi notumda kaç tane kredi alabilirim? Şimdi bu makaleyi okuduğunuza göre, bir kredi kullanmak istediğinizi varsayalım. Bir kredi kullanmak için, kredi notunun seviyesinin önemli olduğunu bilirsiniz ve findeks ile bir kredi notu kontrolü yapmışsınızdır. Kredi notunuz riskli grupta artmış ve bir kredi notu aldığınızda ne kadar kredi kazandığınızı düşünmeye başlıyorsunuz. Bu yazıda, ne kadar kredi notunun olduğunu anlatacağız.

Kredi notu renkleri

Hemen başlayalım. Kredi notunuz sarı, daha az riskli bir gruptur. Kredi derecesi düşük risk ise, kredi yetkilisinin banka şubesine ait olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, maaş aldığınız bankayla sıklıkla uğraşıyorsanız, düşük riskli bir grupta 1300 civarında bir kredi notuyla kredinizi geri çekebilirsiniz. Dolayısıyla bankanızdan ödeme aldığınız yerden kredi almak daha kolaydır. Ancak, her bankadaki durum aynı şekilde çalışmıyor ve bazı bankalar 1500 puanın altında kredi kullanmıyorlarsa, 1300 puanın altındaki kredileri almak imkansız.

Kredi Derecelendirme Değerleri Ve Anlamları

Bir kredi notu, kredi bürosu tarafından 0-1900 puanlar arasında analiz edilip tamamlanan bir piyanodur. Ayrıca, kişinin bulunduğu risk grubunun puan aralığına göre hesaplanır. 1700-1900 arasında kredi notuna sahip olanlar çok iyi kabul edilir ve kredi kolayca çıkmaz. 1500 ile 1699 yılları arasında kredi notuna sahip olanlar iyi olarak adlandırılır. Kredi riski 1300 – 1499 arasında değişen risk puanı daha az riskli ve belirttiğimiz gibi, düşük riskli grupta kredi vermek isteyip istememek bankanın inisiyatifindedir. Bazı bankalar bazı bankaların vermediği kredileri verir. 800 ila 1300 lira tutanlar orta derecede risk altındadır ve kredi kullanmazlar. 0’dan 800’e kadar kredi derecelendirme aralıkları çok riskli gruba yerleştirilir. Belirtildiği gibi, kredi çok riskli olarak verilmez ve orta dereceli riskli kişiler, kredi notunuz düşükse, kredi notunuzu yükseltme makalenizi okurlar.

Kaç Kredi notu ile ne kadar kredi alabilirim?

Bu soruna vereceğimiz cevap, kredi puanı 1500 ve daha yukarıysa, yani yeşil, kredi almanın herhangi bir problemi olmayacağıdır. Ancak, kredi derecelendirmesinin iyi olduğunu söyleyemem, bu nedenle kredi puanınızın yüksek olmadığı tek kriter. Kredi durumunuz da önemlidir. Çünkü, kredi taksitlerine göre gelirinizin% 70’inden fazlasını ödeyemezsiniz. Başka bir deyişle, kredi verildiğinde ödünç alınan ürünler ile bankalardaki borçların toplamı dikkate alınır. Birkaç bankayla çalışıyorsanız ve aktif krediniz varsa, mevcut kredi ürünleriniz için ödeme yaparsanız, kredi notunuz artacak ve siz kredi alabileceksiniz.

Bir cevap yazın