Kredi Neden Çıkmaz

0
169

Asgari ücret 2017, ne kadar asgari ücret bugünlerde 1400 TL olsa bile, bu durumda devam etmek zordur. Ve kredi almak zor çünkü, para kazanmak ve ihtiyaçları elde etmek ya da bir ev ya da araba satın almak çok zordur. Bu nedenle çoğu insan krediyi çekmeye zorlanmaktadır. Fakat her krediyi çekmek istiyorsanız bile, kredi çıkmayabilir. Çünkü kredi çekmek için gerekli koşulların sağlanması gereklidir. Bu yazıda, kredinin neden mevcut olmadığı hakkında konuşacağız.

Günümüzde teknolojik gelişmeler ve internet sayesinde kredi başvuruları şubeye gitmeden kolaylıkla yapılmaktadır ve sonuç çok kısa sürede açıktır. Konuştuğumuz gibi, kredi yapmak isteyen herkes kolaylıkla başvuruda bulunabilir, ancak herkesin kredi alması mümkün değildir. Bir kredinin sonucunu belirleyen en önemli durum bir kredi notudur. Eğer kredi notunuz 1500’ün üzerindeyse ve üzerinde bir puansa kredisi varsa, muhtemelen ortaya çıkıyor. Ancak burada önemli olan, çekilmek istediğiniz kredi miktarı ve hangi bankadır.

Kredi Salgınına Engel

Kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacak en önemli durum bir kredi notudur. Bu not, bir belirleme durumunda kredilerin verilmesini engelleyen durumları ifade eder. Bunlar; Normal bir geliriniz yoksa ve sosyal güvenceniz yoksa, mevcut borçlarınızı düzenli olarak ödemezsiniz, kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemiyorsunuz, yasal takiplerde geride kalıyorsunuz, daima farklı banka kredisi uygulamaları yapıyorsunuz . Bütün bu faktörlerle kredi notu her ay otomatik olarak güncellenir ve artar veya düşer. Dolayısıyla bunlara dikkat ediyorsunuz ve kredi derecenizi yükseltiyorsunuz ve kredi engellerini kaldırdınız. Ek olarak, maaşınızdan başka geliriniz varsa bunları gelir belgenizle belgeleyebilir ve kredi sağlayabilirsiniz.

Kredi Çıkışı İçin Bir Kredi Notu Nasıl Olmalıdır?

Kredinizi çekmek için kredi başvurunuz pozitif olmalı ve hızlı bir şekilde puanlanmalıdır. Kredi notu, 1500 veya üstü, iyi veya çok iyi bir grupta olmalıdır. Bununla birlikte, bazı durumlarda, kredi derecelendirmesi daha az riskli ise, banka inisiyatifi garanti veya diğer teminatlar sağlamak için kullanabilir. Bunun nedeni, müşterinin daha önceki ödeme alışkanlıkları ve bankada ne kadar işlem yaptıklarıdır. Böyle bir durumda, kredi çekmek için hep birlikte çalıştığınız şubeyi görmeniz en iyisidir.

CEVAP VER