Kredi Kartlarında Asgari Ödeme Sonrası Faiz İşler mi?

Modern çağımızın parası olan ve kullanım günlerinde artan kredi kartları, ekonominin vazgeçilmez unsurlarından biri haline geldi. Kredi kartlarının geniş kullanımı, bankaların yaptığı mevduat ve bilinçsiz kredi kartı ücretleri eklenmesi kredi kartı borçlarını şişiriyor ve ödemeyi zorlaştırıyor. Bu durumda, kredi kartı sahipleri, birikmiş borçlarına rağmen kredi kartlarının kullanılamayacağı şekilde asgari ücretini ödeyerek vadeli borçlarını transfer etmeye çalışıyorlar. Minimum ödemeden sonra yazımızda, kredi kartlarında ilgi uyandıran en meraklı sorulardan biri bu muydu? Sorunuz ne kadar ilgi istiyor? Sorularınıza cevap vereceğiz.

Minimum Ücret Oranı Hesaplaması

Öncelikle, minimum ödeme hakkında bilgi verin. Minimum ödeme, kredi kartının vadeli borçlanma ücretinin% 30’udur (15.000 TL’ye kadar kartlar için geçerlidir). Örnek olarak, kredi kartı süresi 2.000 TL olan kart sahibinin son ödeme tarihinde minimum 500 TL ödeme yapmanın bir örneği. Makalemizin başında yöneticimizin cevabını verin. Kredi kartı süresinin minimum ödemesini yapan kart sahipleri kalan krediyle ilgileniyor. Bir önceki örneğe devam edersek, 2.000 TL kredi kartı borcu için 500 TL minimum ödeme yapıldıktan sonra kalan 1.500 TL faiz ödenmiştir. Bankalar genelde% 2.02 faizle faiz ödemekteydi. Örneğimize devam edersek, 1.500 TL’ye 2.02 TL faiz eklenirken kalan kredi kartı borcu 30.30 TL faiz ekliyor.

Kart Sahipleri Hatası

Bazı bankalar, ilgili dönemin borç bildirimindeki taksit alışveriş tutarlarının toplamı ile aynı dönemin taksit alımları haricindeki alımların% 25’ini hesaplayarak asgari ödeme tutarını hesaplar. Böyle bir hesaplama, tüketicinin ödeme süresi ile aynı asgari para miktarına sahip olacağını varsaymaktadır. Bununla birlikte, aynı kredi kartı, taksitli alışveriş dışında alım yapmak için kullanıldığında, asgari ödeme ile borç terimi arasında bir fark vardır. Kredi kartı sahipleri, kredi kartının son ödeme tarihindeki borç dönemi yerine asgari borç miktarını yatırdıklarında bankaya belli miktarda faiz ödemeleri zorunludur.

Kategori: Kredi Kartları