Kredi Kartlarımızın Limiti Ne Olmalıdır?

Genelde kendimizi Kredi kartınızın limiti kadar zengin hissederiz. O sebeple kredi kartı limiti bizim için çok önemlidir. Kredi kartlarımızı bütün toplam Kredi kartlarınızın limiti şöyle hesaplanır. Bununla ilgili bir düzenleme vardır. O da şudur: aldığınız ilk sene gelirinizin iki katını geçemez, ikinci sene ise 4 katını geçemez. Daha sonra ise bankalar sizi Kredi limiti arttırma ve sizin talebiniz olursa ya da onlar da arttıralım mı diye size soru sorabilirler. Burada Bizim tavsiyemiz kredi kartı limitinizi Öncelikle bilmeniz.

Bir çok kişi kredi kartı limitini bilmiyor. Eğer limitiniz sizin ihtiyacınız daha fazla ise kerdi kartı limitinizi burada tutarsınız. Kredi kartınızın limiti taşa yazılı değildir. Dolayısıyla size çağrı merkezini arayarak ya da bankanızı arayarak kredi kartı limitinizi bütçenize göre ayarlayabilirsiniz.

Unutmayın Bu sizin sorumluluğunuz bu bankanın sorumluluğu değildir. Bankalar bazı düzenlemelere göre uygulamaları yapmaktadırlar. Ama nereye ne harcadığımızı bilmek ihtiyaçlarınızdan az harcamak finansal okuryazarlığın birinci kuralıdır. Aynı zamanda şunu da belirtmek isteriz ki kredi kartı limitleri çok yüksek olursa tefecilik olabilir, dolandırıcılık olabilir, hırsızlık olabilir, Kredi kartınız çalınabilir, herhangi bir şey olabilir. Bunlar çok tehlikeli dolayısıyla çok yüksek limitlere gerek yoktur.

Kategori: Kredi Kartları