Kredi Kartıyla Emlak Vergisi Ödemek

Kredi kartlarının elektronik para olarak kullanıldığı ve kullanım alanı gün geçtikçe artan bir diğer alan gayrimenkul vergi ödemesidir. Size emlak vergisini nerede ve nasıl kredi kartı ile ödeyebileceğiniz, emlak vergisini kredi kartıyla ödeyebileceğiniz ve bankaların emlak vergisi ödemelerinde taksit ödemeleri konusunda bilgi vereceğiz.

Gayrimenkul vergisi, belediye sınırları içinde bulunan gayrimenkuller için belirlenen rakamın iki eşit taksitte ödenen vergidir. 2004 yılında Resmi Gazete’de yayımlanan ve gayrimenkul vergisine dahil olan taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına da gayrimenkul vergi değerinin% 10’u oranında bir tahakkuk ettirilir.

Kredi Kartıyla Emlak Vergisi Ödeme

Kredi kartlarıyla emlak vergisinin ödenmesinin ilk yolu, belediyelerin web sitelerinde tasarlanan E-Belediye sisteminin Online Ödeme bölümlerinden emlak vergi kredi kartı ödemektir. Online Ödeme bölümünden biliniyorsanız, kayıt numarası bilinmiyorsa T.C kimlik numarasını ve kimlik bilgilerini girerek kayıt numarası elde edilebilir. Sisteme kayıt numarası girilerek emlak borcu ekranda görüntülenecektir. Ödeme kanallarını kullanarak gayrimenkul borcunuzu kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Emlak vergisinin ödenmesinin bir başka yolu belediye meclislerinden ödeme almaktır. Şimdi tüm belediyeler tonozlarında kredi kartı kabul ediyor. İsteyenler, ipotek borcunu belediye meclislerinden bir seferde veya taksitte ödeyebilecek.

Emlak Vergisini Yeniden Yapan Kredi Kartları

Bankalar, diğer taraftan, kredi kartlarını yükleyerek vergilerini ödemelerini kolaylaştırdı. Bonus Kart ile yapılacak emlak vergisi ödemelerinde 3 taksit var. İş Bankası, maksimum kredi kartıyla yapılacak emlak vergisi ödemelerinde 3 taksit ödemeyi teklif etti. Vakıfbank kredi kartlarıyla yapılacak emlak vergisi ödemelerinde 4 ödeme taksidi bulunmaktadır. Denizbank, QNB Finansbank kredi kartlarını 3 taksitle emlak vergisi ödemelerinde sunuyor. Akbank, emlak vergi ödemelerinde en çok taksitli ödeme yapan bankadır. Akbank Axess kredi kartı ile yapılacak emlak vergisi ödemelerinde 5 taksit imkanı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın