Kredi Kartını İptal Ettirmek İçin Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümler

Bankalar bugün kredi kartlarını çok kolay bir şekilde veriyor olsa da maalesef müşterileri kaybetmek için iptal işlemini zorlaştırıyorlar. Kredi kartınızı kapatmadan önce bilmeniz gereken şeyler neler? Kredi kartınızı nasıl kapatabilirsiniz? Vadelikredi.com sizin için bunun çözümünü araştırdı.
Kredi kartınızı iptal ettiğinizde kredi kartınızla olan borcunuz ne olacak?

Birçok kimse, alışverişlerde bankalar tarafından yapılan taksit ödemelerini, kredi kartlarını ve kredi kartlarını yıllarca feshederken yaşanan en büyük rahatsızlığı da içeren tüm borçlarınızı kapatmanızı istiyor. İptal tarihiniz hesap özetinize, bir sonraki hesabınızda taksit, tek çekim gibi tüm masraflarınıza yansıtılacaktır.

Örneğin, 6 ay boyunca 100 TL harcadığınızı varsayalım. Banka taksitlerimizin toplamı olan 600 TL ödemenizi istiyor.

Bazı bankalarda, kredi kartınızı kapatmak istemiyorsanız taksitlerle değil, aynı şekilde taksitlerle ödemesi istenebilir. Kredi kartınızı iptal etmeden önce lütfen ayrıntıları öğrenmek için bankacınıza danışın.
Kredi kartını karıştırma KAPAT / İPTAL

Müşteriler genelde kapanışın ve iptal etmenin aynı olduğunu düşünür ve bu iki terim sıklıkla karıştırılır. Ancak, bankanın önünde iki farklı işlem olarak uygulanmaktadır.

KREDİ KARTI KAPALI – Kredi kartınız kısmi veya geçici olarak kapalı kullanım işlemidir.
KREDİ KART İPTALİ – Kredi kartı bilgilerinizi kullanmaktan ve silmekten kredi kartınızı kaldırma işlemi.
Kredi kartımı nasıl iptal ederim?

Kredi kartınızı ilk kez iptal etmeden önce, tüm kredi kartı borcunuzu bulmanız gerekir. Kredi kartı borcunuzun tamamını elden çıkarabiliyorsanız, iptal işlemini doğrudan başlatabilirsiniz. Taksitle ödeme yapmak istemiyorsanız, taksit bitimine kadar geçici olarak kapattığınızda ve taksitleriniz bittiğinde kredi kartınızı iptal etmenizi isteyebilirsiniz.

Bankalar kredi kartı iptal işlemlerini telefon bankacılığı veya şubeyle gerçekleştirir.
Telefon Bankacılığı ile kredi kartınızı nasıl iptal edebilirsiniz?

Bankanızın müşteri servisine telefon bankacılığı ve kredi kartı iptali için kredi kartınızı iptal etmek istediğinizi söyleyerek süreci başlatabilirsiniz. Tabii ki, bankanın müşterilerini kaybetmek için, kredi kartı harcaması, hacim yönünde özel jestler (para puanları, bonus …) yaparak sizi tekrar kazanmak isteyecektir. Kararınız bu süreç boyunca değişmezse, banka kredi kartı iptal talimatından sonraki 7 gün içinde kredi kartınızı işleme tabi tutmaktan sorumludur.
Kredi kartı başvurumunu banka şubesince nasıl iptal edebilirim?

En yakın banka şubesine gidip bir kredi kartı iptal talebi yazabilirsiniz. Örnek kredi kartı iptal talebini indirmek için tıklayınız. İsteğinizin bankada işlendiğinden emin olun. İptal isteği banka tarafından alındığında işleminizi 7 gün içinde yapmak sizin sorumluluğunuzdadır.
Banka kredi kartımı iptal etmiyor, ne yapmalıyım?

Bankalar, Banka Kartları ve Kredi Kartları Yönetmeliklerine uygun olarak, işleminizi 7 gün içinde işleme koymak zorundadır. Banka, kart iptal talebinizi kabul etmezse, kredi kartı iptali talebinizin kanıtıyla birlikte BBDK prosedürüne uygun olarak bir dilekçe sunarak bankaya sunabilirsiniz.

Başlık:
Tarih:
Konu Adı:
Kredi Kartını İptal Ettirmek İçin Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümler
Derecelendirme:
51star1star1star1star1star
Kategori: Kredi Kartları