Kredi Kartını Hiç Kullanmasam Ne Olur

Banka kredi kartına sahip olmayan kişi sayısı neredeyse bulunmamaktadır. Buna rağmen, insanların birden fazla kredi kartı var. Kimse bankalardan kredi kartı almak istemiyor. İnsanlar kredi kartlarını kullanmaya ihtiyaç duymamaya başladı. Kredi kartınızı kullanmazsanız ne olur?

Her şeyden önce, bildiğiniz gibi, bankanın kredi kartı düzenlenmesinin temel amacı kar üretmektir. Kullansanız bile sabit bir yıllık kart ücreti ödersiniz. Dolayısıyla, harcamak istemiyorsanız, yılda 300 TL ödeyebilirsiniz ve bu gereksiz bir artı maliyet olacaktır.

Kredi kartınızı iptal etmeniz, daha yararlı bir adım olabilir. Kredi kartınızı parçalamak istiyorsanız, evdeki çekmecesini korumak istiyorsanız bu çantaya koyun ve bu ek ücreti tekrar ödemek zorunda kalacaksınız.

Kredi kartınızı iptal etmek istiyorsanız, size en yakın bankaya gidebilirsiniz. Şubeye giderseniz, vakit kaybına neden olabilecek başlıca nedene bağlı olarak müşteri hizmetlerini arayın. Kartınızı neden iptal etmek istediğiniz sorulur ve hatta karşı taraftan bu vazgeçmeyi ikna etmeye çalışmaya çalışırsınız. Aynı gün içinde karar verilecek ve iptal edilecek.

Bir cevap yazın