Kredi Kartımdan Fazla Para Çekilmiş Ne Yapmalıyım?

Kredi kartları hayatı kolaylaştırabilir, ancak bazen kart sahipleri uygun olmayan işlemlerden sonra zor durumda olabilirler. Bu yazıda, kredi kartından alınan paranın miktarından bahsetmek istiyoruz. Ne kadar para çekildi, kart sahipleri ne yapmalı vb. Gibi önemli bilgileri vermeye çalışacağız.

Çift Para Kaybetme

Bir alışveriş merkezine gittik ve satın aldığımız ürünün fiyatını kredi kartımızla aldık. Posta cihazındaki fiş makbuzu sona erer ve kart çekilmemiş sayılır ve tekrar çekilir. Sonra, ilk işlemde kredi kartının atıldığına ve aynı ürün için iki kez çekildiğinizin farkına varabilirsiniz. Veya tekrar alışveriş merkezinizde satın aldığınız ürünün fiyatı yanlış girildi ve kartınızdan daha fazla para çekme yaptınız. Kredi kartımdan fazla para alırsam ne yapmam gerekiyor? Sormaya 3 farklı şekilde cevap vereyim. Şu anda bunu fark etmediysen öyle olsun, daha fazla para harcamayacaksın. Görevden derhal çekilme işlemleri iptal edecektir. Çift atış yapılırsa veya fazladan para çekilirse, iptal sonrası hata düzeltilir.

Operatörün İptal İçin Banka İsteği

Şimdi ikinci cevabını verelim. Kredi kartınızın ne zaman kredi kartınızla üzerine gelme aşamasında olduğunu fark ederseniz ne olur, ancak bir çözüm var, ancak biraz zaman alacaktır. Öncelikle, kredi kartınızla çok fazla para alan bir kartvizit göreceksiniz. İşletme kayıtları yanlış ise, ticaret postasının sahibinin bankasıyla iletişime geçeceksiniz. Banka kayda nedenini ve kredi kartından aşırı çekilme nedenini belirten yazılı bir belge ile bankaya başvurmalıdır. İşlem iptali talebinden sonra banka yapılacak başvuruyu değerlendirecek ve işlemle ilgili pos işlemini iptal edecek ve tutarı kredi kartına iade edecektir.

Harcama İtiraz Formu

Üçüncü cevap en tehlikeli sorundur. Bu durumda, kredi kartınız olmadan para çekme şansınız düşük olacaktır. Kredi kartınız kayboldu veya çalındı. Çalınan veya kaybedilen bir kredi kartından para çekiyorsanız, kartınızı zaman kaybetmeden iptal etmeniz gerekir. Daha sonra işleme kredi kartı harcama itiraz formunu doldurmanız ve banka şubesine teslim etmeniz gerekecektir. Sonuç hakkında bilgi SMS, posta ve e-posta ile yapılacaktır.

Bir cevap yazın