Kart kopyalamaları günümüzde artık azalmakta olan fakat halen maalesef görülmekte olan bir durumdur. Bankalar buna ilişkin ne kadar önlem alsa bile kredi kartınızın kopyalanması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde derhal ilgili bankanız ile irtibata geçerek kartınızı iptal ettirmeniz gerektirmektedir.

Kartınızı iptal ettikten sonra yine banka çalışanı ile konuşarak hesap hareketinize bakıp rızanız dışında bir kullanım olup olmadığını sorgulamanız lazımdır. Yine aynı şekilde provizyonda bekleyen bir alışveriş bir harcama var mı bunları sorgulamamız gerekmektedir. Eğer böyle bir durum var ise bunların derhal İptal edilmesini talep etmeniz lazım. Sözlü talebin yanında kesinlikle ve kesinlikle yazılı olarak da bankaya başvurarak ilgili hukuka aykırı rızası dışında yapılan harcamalara gerekçeleriniz ile birlikte ilgili banka şubenize başvurarak bunların İptal edilmesini ve söz konusu paraların kartınıza tekrardan geri iade edilmesini talep etmeniz gerekmektedir.

Durumu savcılığa intikal ettirilerek olayı yapan şahısların yakalanmasını talep edebilirsiniz ve Ceza almasını da talep edebilirsiniz. Bulunduğunuz yerdeki savcılara bir dilekçe vererek durumu ayrıntılı bir şekilde anlatarak eğer kartınızın kopyalandığı yer vesaire belli ise bunları da yazarak dilekçeniz de ve şikayetiniz de bu kişilerin ceza almasını sağlayabilirsiniz. Ve varsa Kredi kartınızın kopyalanması konusunda bankanızın bir sorumluluğu olduğunu bir kusuru olduğunu düşünüyorsanız Zira sizin bir kabahatiniz olmayabilir ve buna ilişkin de bir para aktarma söz konusu ise bankanızın bu parayı geri iade etmemesi üzerine mahkemeye başvurarak bankanın objektif iyiniyet kuralları çerçevesinde sorumlu olduğu işte paranızın geri alınması için dava açabilirsiniz.