Kredi kartınızın çalınması yada kaybolması gibi bir durum ile karşılaştığınızda mutlaka bankanız ile irtibata geçerek kartınızı kapattırmanız gerekir. Yalnız bankanız ile irtibata geçiniz. Aradığınız telefon burada önemlidir kendi telefonunuzdan ya da bildiğiniz birinin telefonundan böyle bir aramayı gerçekleştirmeniz lazım. Zira bu şebeke üyeleri Örneğin ATM cihazında ki telefonu vesaire yi Manipüle edebilmektedir. Bunun haricinde banka ile irtibata geçtiğinizde kartınızı iptal ettirmeniz durumunda banka görevlisi hiçbir şekilde size kart şifresi sormayacak böyle bir soru sorduğunda şüphelenmeniz gerekmektedir.

Kartınız iptal edildiğinden emin olduktan sonra ilgili banka çalışanına o gün için hesap hareketlerinizi sormanız gerekmektedir varsa provizyonda işlemler bunları sormanız gerekmektedir. Eğer bu hukuka aykırı bir işlem varsa bunların derhal iptal edilmesi için öncelikle sözlü başvuru akabinde de yazılı başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Gene ilgili bankanıza Provizyondaki işlemler zaten bankaya sözlü olarak başvurunuz halinde iptal edilecektir şayet hukuka aykırı bir şekilde Sizin bilginiz dışında hesabınızdan para aktarılması söz konusu ise bu durumda da savcılığa durumu hemen intikal ettirmek şikayet dilekçesi vermeniz gerekmektedir ve aynı zamanda paranızı iade alamamanın halinde Eğer bankanın bu olaylarla bir kusuru varsa Örneğin sizin şifreniz nihayetinde kartın çalınması ve kartınızın kullanılması için yeterli değildir. Eğer şifreniz bir takım yöntemlerle ele geçirilmiş ise ve bunda sizin kusurunuz yok ise, bankanın güvenlik sebebiyle yarattığı kusurlar var ise bankaya karşı dava Açılabilir ve o paranın size geri dönüşümün sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER