Kredi Kartı Borcumu Yapılandırmazsam Ne Olur?

Kredi kartı borcu, diğer tüm krediler gibi ödenmediği veya yapılandırılmadığı takdirde yeni borçlanma yapmanıza engel olmaktadır. Dolayısıyla bu şartlarda bir ev kredisi, bir tüketici kredisi veya bir araç kredisikullanmak istediğinizde kapatmadığınız miktar önemli değil, kredi kartı borcu sizin içinizde kötü bir işaret olarak daima sizi takip etmektedir.

Bankalar normal olarak 90 gün içerisinde kendileri sizlerle görüşerek borçlarınızı görüşerek sizden tahsil etmeye çalışırlar. Bu idari takip sürecidir. 90 günden sonra ise hukuki takip süreci başlar. İki taraf için de masraflı bir iştir bu. Maalesef son masrafları borçlu öder. Bu süre zarfında da borcunu ödeyemeyen kredi kartı borçlusu Eğer bu borçlar LBT gibi Varlık Yönetim şirketlerine Devri olmuşsa Varlık Yönetim Şirketleri ile görüşerek borçla bütçelerine uygun bir ödeme planında anlaşarak kapatırlar ise kendileri için daha iyi olur. Çünkü bu borç ödeyene kadar yok olmamaktadır. Sistem içerisinde kalmaktadır. Ve sizi daima takip etmektedir.

Eğer bankalar icra takibi başlattılar ise bu çeşitli hacizler olarak borçluya yazılır. Evi varsa evine arabası varsa arabasına maaşı varsa maaşına haciz gelir. Varlık Yönetim Şirketleri bu dosyaları Bu icra ve hacizler konduktan sonra devraldıkları için onlardan devam ettirirler. Yani Bundan kurtulmak pek mümkün değildir. Bankalarında kamuya karşı yükümlülükleri vardır kredisini kullanıp zamanında ödeyen müşterisine karşı bir yükümlülükleri vardır. Onlarda ödemeyenleri takip etmek durumunda, borçlular da bunu anlayışla karşılamalıdırlar. Kolay olmadığı herkes tarafından bilinir ama sistem bu şekilde çalışmaktadır.

Bir cevap yazın