Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır

Artan teknoloji gücü ile farklı ödeme araçları keşfedildi. Ancak en popüler ve popüler olanı kredi kartıdır. Kredi kartları taksit ve ekstra puan kazandıkça, hem ülkemizde hem de yurtdışında milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Para kullanmak istemeyen, nakit taşımak istemeyenler ve taksitli ürünler satın almak isteyenler için kredi kartlarını kullanmak çok pratik ve avantajlıdır. Çok kullanışlı olmanın yanı sıra ayrılmış olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda kredi kartı borcu bulunmaktadır. Kredi kartı ödemeleri için minimum ödeme 90 gündür, yani 3 ay sonra, yasal işlemler uygulanır ve iki tarafa borçluya iki taksitte ödeme yapma olanağı tanınır. Bu sayede yasal takip işlemine girmeden ödeme yapmak mümkündür. Ancak, bu şekilde ödeme yapamayanlar için yasal olarak takip edilen ve kara liste olarak adlandırılan kredi sıkışıklığına karşı alınan kişiler veya kurumlar için kredi yeniden yapılandırma süreci uygulanmaktadır. En son düzenlemeler, kredi kartlarının kartın borçlarına konfigürasyonu ile mümkün olmuştur.

Kredi kartı borcunda 12 aya 72 aya kadar taksit uygulamanız mümkün. Elbette borcunuz artacak, çünkü vaktiniz geldi. Yani bir kredi kartı borçlusu gibi yeni bir taksit kredisine sahip olacaksın. Ona göre, vadeye ve geri ödeme tutarlarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Kredi Kartı Borçları Yapılandırma İşlemi

İki aydan daha uzun süre geciktiyseniz, bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir ve konfigürasyon servisiyle görüşebilir veya yapılandırmak istediğinizi belirtmek için doğrudan şubeyle iletişime geçebilirsiniz. İnsanlar yasal olarak takip edilmeksizin kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasına başvurmazlar ancak kredi sicilinin zarar görmemesi ve kredi notunun bu işi uzatmadan etkilenmeyeceği şekilde krediyi inşa etmek ve finanse ederek sona erdirmek en iyisidir. Başka bir deyişle, yasallığı ödün vermeden ödemeleriniz için çözümler üretmek ve bu yapılandırma fırsatı kaçırmamak gerekiyor. En eski ve en yakın borçlarınızı bir araya getirmek ve tüm borçları toplamak ve yapılandırmak için iyi bir fırsattır. Bununla birlikte, avantajları ve dezavantajları ayrıntılı olarak incelemek önemlidir. Çünkü yapılandırma, borcunuzun azalması anlamına gelir, bu da borcunuzun düşmeyeceği anlamına gelir. Belirli bir vade ve faiz ile taksit demektir.

Bir cevap yazın