Kredi kartı borcu 2 ay ödenmezse ne olur?

Kredi kartı borcu nedeniyle bütçesinde ciddi açıklara yaşayan maalesef ki çok sayıda insan var. Kredi kartı günlük yaşantımızda oldukça pratik ve vadeli alışverişler için de oldukça avantajlı bir olanak fakat kredi kartı borçlarınıza sadık kalmamanız durumunda hayli can sıkıcı durumlara maruz kalabiliyorsunuz.

Çeşitli sebeplerden ötürü kredi kartınızın harcamaları olması gerekenin üstünde olduğunda veya düzenli olarak ödemekte olduğunuz tutarı çeşitli nedenlerden ötürü ödeyememeye başladığınızda, ödenemeyen tutar baz alınarak her gün için %1,5 ila %2 arasında faiz uygulanıyor.

Bu tür durumlarda borcunuzu hiç ödememektense asgari tutarını ödemeniz çok daha doğru bir tercih olacaktır. Üst üste 2 ay boyunca kredi kartınızı ödememeniz gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda ödemediğini tutar üzerinden her gün faiz uygulanacak ve örneğin 1000 TL limitli olan kredi kartınızın borcuna günlük ortalama olarak %1,5 faiz uygulanarak, 2 ayın sonunda normalde 1000+1000=2000 TL olması gereken borcunuz, ortalama olarak 2500 TL gibi bir borca dönüşecektir.

Bir cevap yazın