Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir?

Son yıllarda tüketici tarafından kullanılan kredi kartları sadece bankalar tarafından verilir. Kredi kartı ve alışveriş taksit imkânı ile internetteki e-ticaret alışverişleri ülkemizde her yıl katlanarak artmaktadır. Sonuç olarak, devletimiz birçok önlem alıyor. Taksitli kısıtlamalar nedeniyle olsun, kredi kartı limitlerini düzenlemek için birçok kanun çıkıyor.

Bankalar tarafından verilen kredi kartları, başvuru sürecinden sonra her bir tüketici tarafından her zaman kabul veya reddedilemez. Kredi kartı başvurusunu reddetme nedenleri, çeşitli nedenlerle olabilir. Bir kişinin kredi notu, kredi kaydı, kara liste, yetersiz maaş veya mevcut kartlarda bir sınır olup olmadığı gibi bunun birçok nedeni listelenebilir. Bu yazıda, kredi kartı başvurusunun neden reddedildiği konusunda merak ettiğiniz şeyleri bulacaksınız.

Düşük Kredi Kimlik Bilgileri Uygulaması Neden Azalıyor?
Tüketici, geçmiş kredi kartlarının bir sonucu olarak düzenli ödemeler yapmazsa, kredi notu her ay düşer. Aynı şekilde, kullanılan kredilerin kredi notu çok düşüktür. Normal mükelleflerin kredi notu tavan yapabilir. İlk etapta, bankalar kişinin kredi kaydına ve kredi notuna bakacaklardır. Sonuç olarak, arkadaşın, verdiğin borcu alamazsın, tekrar ödünç vermezsin. Aynı şekilde, size bir kredi notu koymanın temel sonuçlarına dayalı olarak, başka bir bankanın verdiği kredi kartlarına ve limitlere bakarak verecek bir kredi kartı sağlayamayabilir. Düşük bir kredi notu, başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

Reddetilen Kara Listelerde Bulunanlar İçin Kredi Kartı Uygulamaları Var mı?
Daha önce kullandığınız kredi veya kredi kartlarının ödenmemesi nedeniyle takip edildi ve haciz önlemleri başlatılmışsa, Kredi Kayıt Bürosu tarafından kara listeye alınır ve bu listeden çıkamazsınız Bu borçları 5 yıl boyunca temizlemeden. Kara liste soruşturmasını yürütecek banka yetkilileri, kredi kartı başvurunuzu olumsuz bir şekilde inkar edeceklerdir. Bu, karara haklı bir sebep olarak listelendiğinizi gösterecektir. Bir kredi kartı veya kredi kartınız varsa ve borcunuzun arkasında iseniz, kartınızın reddedilmesinin başlıca nedeni budur.

Kredi Kartlarınızın Sınırlamaları Tasarruf Verme Kartları Başvurunuzu Reddetti mi?
Mevzuat çerçevesindeki düzenlemeler tüketicileri kart limitlerine sınırlar. Birden fazla kredi kartının kullanımından kaçınılmasına ve kredi kartı limitinin gelirlerinden fazla ödemesi için çok yüksek olmasına rağmen bir takım önlemler alınmıştır. Bu işlemden sonra kredi kartı başvurusu reddedilir ve taleplerde limit artışı reddedilir. Aslında, insanların kredi kartı ödemelerinde asgari ödeme tutarlarını bile yapmamaları nakit avansını kapatmasına neden olmaktadır. Kredi kartı limitlerinizin yüksek ve yeterli olması nedeniyle bankaya teklif edebileceğiniz ek geliriniz varsa kredi kartınız reddedilecektir.

Bir cevap yazın