Bugün, insanlar için vazgeçilmez olan kredi kartları, tüm harcamalarımızı kolayca ve kolayca yapabilmemiz için bir ödeme aracı haline gelmiştir. Ancak, kart ücreti talep etmeyen bankalar olup olmadığını söyleyemeyiz. Ülkemizde kredi kartı kullanımının diğer ülkelerle karşılaştırıldığında oldukça yüksek olduğu bilinmektedir. Bu nedenle taksit imkânları ve para puanları gibi kredi kartları bonus puanlar ve ülkenizi yüksek taksit kademesine koyma fırsatı ile çekici hale getirir. Bu duruma bağlı olarak, ülkemizde yoğunlaşan kredi kartlarının kullanılması bankaları inanılmaz derecede karlı hale getirmektedir. Kredi kartlarını kullanan kullanıcıların kredi kartı sübvansiyonu adı altında aldıkları tutarlar BDDK’nın açık bir karar alamayacağı kararına tabi olsa da, birçok banka bu kararlara uymamaktadır. Aslında, bu konunun yasal olup olmadığı tartışmalı bir konu haline geldi ve net bir sonuç yok. Bu yazıda, kart ücreti ödemeyen, kartları olmayan kartlar hakkında konuşacağız.

Kart Ücreti Hemen Bankaların Askıları

Tüketiciler bu kartları ödemek zorunda değiller, yoğun borçlanma sıralarında bulunuyorlar ve olumsuz durumlarda bile tüketici tahkim komitesine başvurarak haklarını aramayı deniyorlar. Bankaların bu isteklerde bazı kısıtlamalarla tüketiciye ödeme yapma imkanı sunduğu imkânı vardır. Bankalar, kredi kartı ücreti almayan bazı kart seçenekleri sunuyorlar ve bu kartları kullanan kullanıcılar taksit işlemleri, bonus veya para puanları gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirler. Bazı bankaların size yardımcı olması için yıllık olmayan ücretlerin bir listesini aşağıda listeledik.

Maksimum Ücretsiz Kart

Ücret ödemek istemeyenler için: Maksimum Derecelendirilmemiş Kart güzel bir seçenektir. Ayrıntılar için azami sayının sitesine bakın. Http: //www.maximum.com.tr/TR/maximimum-kartlar

Bonus Genç Kart

Bonus genç kartlar, taşımak için en kolay kredi kartı sloganıdır ve kart ücreti yoktur. Ayrıntılara bonus.com.tr adresinden ulaşabilir ve Garanti Bankası ve Denizbank’tan bonus kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Diğer kart ücreti ödemeyen kart adlarını şu şekilde listeleyelim: Hangi kartı kullanmak istiyorsanız ve yeterli krediniz varsa, bir kredi kartı için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu kartlar; Fix Card, Bonus Flexi, Dünya Eko Kart, Axess Free, ING Pegasus Plus Card.