Kredi Kart Borç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Harcanan veya harcamayan ve ödünç verilmeyen kredi kartlarının her 20 günde bir kredi kartı borç beyanı bulunmalı ve tüm kredi kartı borcu veya minimum ödeme tutarı 10 gün boyunca ödenmelidir. Gelişmekte olan bankacılık sektörü sayesinde artık kredi kartı borçlarını çok kolay öğrenebiliyoruz. Bu yazıda kredi kartı borç sorgulamasını nasıl yapabiliriz? Alternatif borç kontrol yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Banka Şubeleri

Hemen hemen tüm bankalar, kredi kartı borcunu öğrenmek için aynı yöntemleri kullanmaktadır. En eski banka şubelerinden kredi kartı borcunu öğrenebiliriz. Kredi kartı borç sorgusu, işlem bankasından bir satır numarası aldıktan ve banka çalışanından kredi kartı borcunu talep etmesini söyleyerek yapılabilir. Talepler, dönem boyunca kredi kartının hareketleri bile belge şeklinde yapılabilir. Bununla birlikte, belge işlemenin bir ücret olduğunu unutmayın.

ATM Puanları

Kredi kartı borç sorguları, kredi kartına sahip bankanın ATM noktalarında da yapılabilir. Bu işlem, yapılması gereken kartın şifresini girerek ve kredi kartı vadeli borç menüsünden kredi kartı borç sorgulamasını yaparak yapılır. Alıcılar, hareketlerini ATM noktalarından kredi kartı dönemine de görebilirler.

Telefon Bankacılığı

Kredi kartı borcu, bankanın telefon bankacılığı servisini kullanarak da öğrenilebilir. Bunun için 2 alternatifi var. Tüm bankaların telefon bankacılığı hizmetlerinde bir kredi kartı menüsü var. Bu menüye ilişkin anahtar girilerek talimatları dinleyerek kredi menüsü terimine borç menüsü terimine erişerek kredi kartı bilgilerine erişebilirsiniz. İstekler, müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartı borç bilgilerine de erişebilir.

internet bankacılığı

Kredi kartı borcunu sorgulamanın en kolay yolu internet bankacılığıdır. Kredi kartı borcunuzu bankanızın internet bankacılığı aracılığıyla şifre ve kredi kartı seçeneklerinden alabilirsiniz ve dönemin giderlerini görebilirsiniz. Aynı şeyi mobil bankacılık yoluyla yapmak da mümkündür. Her iki sistemde de kredi kartınızı ücretsiz görebilir, harcama ve borç bilgilerinizi yazdırabilir ve e-posta adresinize gönderilmesini isteyebilirsiniz.

SMS

Son olarak, kredi kartı borç sorgulama yöntemi, bankaların SMS hizmeti. TC Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Odeabank, Halkbank, QNB Finansbank’ın kredi kartı borç sorgulama hizmetleri SMS yoluyla sağlanmaktadır.

Kategori: Genel