Kredi Dosya Masrafı Geri Alımı 2018

İhtiyaç kredileri, taşıt kredileri, konut kredileri, eğitim kredileri gibi bankalardan alınan kredilerden bankalar tarafından uzunca bir süre alınan bazı ücretler son dönemde en tartışmalı olayların başında ortaya çıkmıştır Yıl. Bu durum karşısında, özellikle size hizmet sunan Tüketici Tahkim Komiteleri, dosya masraflarınızı karşılamaya yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Yıllardır aldıkları haksız kazançları ödemekle yükümlü oldukları parasal zararlar sonrasında, ödünç alınan krediler gayri meşru hale geldiğinde, milyonlarca müşteri bankaların bu konuda kendilerine tahsis ettiği ücretleri alabilecektir. 2018 Birçok müşteri, banka kredilerinden kaynaklanan bu dosya maliyetlerinin büyük bir miktarı nedeniyle bankaya karşı dava açmaya başladı.

Çekilen kredilerden bu dosya ücretlerini almak için öncelikle bankanıza başvurmanızı öneririz. Bunun nedeni, Tüketici Hakem Heyetleri’ne başvurduğunuzda bankadan talep edilecek belgeyi almanızdır. Bu belge ile Kaymakamlık’ta bulunan Tüketici Hakem Kurullarına gidip orada bilgi sahibi olma şansına sahip olacaksınız. Burada yapılacak yönergeden sonra gerekli formları doldurmanız istenecektir. Bu formu doldurduktan sonra tahkim komitesi sizin adınıza size karşı bir dava açacaktır ve size kredi dosyası masrafınızı geri ödenmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

Tüketici komitesi tarafından açılan bu davadan sonra, banka tarafından herhangi bir geri dönüşüm almayacaksınız ve mahkeme mümkün olan en kısa zamanda bir dava belgesi gönderecektir. Bu kağıdı alarak mahkemeye giderseniz, bu karardan önce gelen kararlar, paranızı kredi dosyası maliyetlerinize geri döndürmenize neden olacaktır. Yukarıda ele aldığımız yöntemleri izleyerek, bankaların haksız yere aldığınız ücretleri geri alma şansına sahip olacaksınız.


Bir cevap yazın