Kredi Borcu Sorgulama

Ülkemizde zamanında kredi kullanan ve henüz borçlarını tamamlayamayan milyonlarca insan var. Ve her kişi borçlunun soruşturma sürecini ne kadar ödünç aldığını öğrenir. Bazen borç bitmeden yeni bir borç almak zorunda kalan insanlar var. Bu yazıda borçlunun sorgulanması hakkında konuşacağız.

Kredi veya kredi kartı kullanmak için kredi notu gereklidir. İnsanlar kredi puanlarına bakmak için findeks sitesinin üyesi olurlar. Findeks sistemine üye olan ve kredi notunu hesaplayan herkesten kredi borçlanması istenecektir. Çünkü bu not, sorgulama sistemindeki finansal bilgilerinizin ayrıntılarını içerir. Sitemden 7,5 lira hakkında detaylı bilgi alabileceğinize dair bir rapor var. Bu raporda kaç taksit ödendiğini, kaç taksit ödendiğini ve kaç taksit alındığını ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Çünkü findeks, bankalardan gelen bilgilerin raporlandığı bir yerdir.

Diğer borç sorgulama yolunda internet bankacılığına sahipseniz hesaplamalar menüsünden kredi hesapları seçeneğini tıklatabilir ve buradan mevcut borç borcunu ve taksit ödeme tablosunu görebilirsiniz. Ancak İnternet bankacılığı üyeliğiniz yoksa, şubeden öğrenmek zorunda kalacaksınız.

Toptan Kredi Kapatma

Bir avuç paranız varsa veya mali araçlarınız yeterse, kredi kartınızın ya da kredinizin tamamını ödeyerek borcunuzu topluca kapatabilirsiniz. İlgili banka şubesine gidip, kapatmak istediğiniz kart ve kredi için ne kadar ödeyeceğinizi hesaplamak yeterlidir. Ayrıca, pek çok bankanın yasal olarak zorunlu olmamasına rağmen, kredinin erken sona erme adı altında ekstra ücret talep ettikleri unutulmamalıdır. Bu ücretleri ödedikten sonra, tüketici hakemi komitesine gidebilir ve geri ödemenizi isteyebilirsiniz. Ve bu fazla ödemenin bir sonucu olarak kredi derecelendirmeniz, borçlarınızı kapatır kapatmaz artar.

Kredi vadesi kaç aya yükseltildi?

Talep kredileri, 2016 sonundan 36 ay önce borçlanabildi. Fakat şimdi 48 ay vadeli bir ihtiyaç kredisi var. Çünkü krediye olan ihtiyaç 48 aya yükseltildi. Konut kredisi söz konusu olduğunda, 300 aya kadar ipotek var. Ancak 300 ay boyunca ödenen tutarın üç katı kadar faiz ödemelisiniz. Fakat tavsiyemiz, bir kredi almak istiyorsanız ve kısa vadede geri öderseniz, bunun bedelini ödemek ve çok az faiz ödemek için yeterli kredi almak makul olacaktır. Bununla birlikte, uzun vadeli krediler söz konusu olduğunda, anapara tutarının iki veya üç katı kadarını ödemek zorunda kalacaksınız. Konut kredileri bu nedenle çok ödenecek ve uzun yıllar sürüyor. Ancak günümüzde konut fiyatlarının sürekli artması, bu fazla çıkarın kabul edilmesine neden oluyor.

Bir cevap yazın