Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir

Kredi ve kredi kartı kelimelerimiz iyi oluşturulmuş ve hayatımız vazgeçilmezdir. Günümüzde ihtiyaçları ve ihtiyacı olmayan insanlar banka kredileri veya kredi kartları için başvuruyorlar. Bir kredi veya kredi kartı başvurusu, iyi bir kredi puanı olanlar için çok kolay ve olumlu bir işlemdir. Günümüzde, cep telefonunuzdan veya bankaların internet sitelerinden bir kredi başvurusundan bir SMS gönderebilirsiniz. Diyelim ki, bir bankaya kredi başvurusu yapmak için başvurmuşsunuz ve o zaman bu krediyi almaktan vazgeçtiniz. Kredi başvurunuzu nasıl iptal etmeyi biliyor musunuz? Kredi başvurunuzu iptal etmek için birkaç yol var ve bunu makalemizde açıklayacağız.

Sms Kredi Başvurusunun İptal Edilmesi

Kredi başvurunuz bir ön gözden geçirme işlemine girdiyse ve pozitif bir sms aldıysanız, ancak krediyi kullanmayı artık bırakırsanız, yapmanız gereken prosedür çok basittir. Kredi işlemlerini tamamlamak için şubeye gitmemek ve gerekli dokümanları şubeye almamak bu kadar basit. Sonuç olarak, kredi başvurusu otomatik olarak silinmeye gider. Bununla birlikte, aşağıdaki durumun farkında olmalısınız: Bazı bankacılık hizmetlerinde, bazen reklamlarda istenmeyen krediler içerebilecek belgeler görüyoruz. Söz konusu krediler için bu iptal işlemi geçerli değildir. Adınız, o bankanın müşterisiyseniz, isminiz istenmeyen kredi kartıyla onaylandığında neden kredi kartınıza ismini veremezsiniz. Böylece kredilerinizi bu şekilde iptal etmek için iptal işleminizi görmeniz gerekiyor. Ayrıca, iptal etmeniz gereken bir dilekçeyle bir iptal başvurusunda bulunmanız gerekir.

Şubeden Yapılan Kredi Başvurusunu İptal Etmek

Başka bir kredi başvurusu, şubeden yapılan bir başvurunun iptal edilmesidir. Bir bankanın şubesinden başvuruda bulunursanız, işlemlerin biraz zor olacağını bilmelisiniz ve şubeye gideceksiniz. Başvurunuzu yaparken belgeleri teslim etmiş olmalısınız. Kredi onaylandığında, para zaten aktarılmış ve kullanım hazırdır. Krediden vazgeçerseniz, o branşta bir kredi iptal talebi doldurabilir ve şubeden ücret alınır ve başvurunuz iptal olur. Krediniz hesabınızdaysa da, krediden sonraki 14 gün içinde herhangi bir ceza almadan çekme hakkına sahipsiniz.

 

Bir cevap yazın