Yaşanmakta olan ekonomik sıkıntılar, yeni yatırımlar yapmak ve ortaya çıkan nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kapıyı çaldığım yerlerin başında bankalar vermektedir. Tüketicilerin, kredi talepleri çok yüksek olduğunda bankalardan kredilerin daha fazla payı elde etmek için farklı kredi kampanyalarına sahip olurlar. Bununla birlikte, bankalar daha fazla kredi kullanmak için birbirleriyle rekabet ederse de, bankalar kredi kullanırken bazı koşulların taşınması şartını almışlardır. Bu yazıda size bankalardan kredi alma koşulları hakkında da bilgi vereceğiz.

Krediyi Edinme Gereksinimleri

En karlı bankacılık hizmetleri kredilerdir. Bununla birlikte, bankalar, krediyi kullandıklarında bile her bir krediyi talep eden kişi ve kurumlara kredi vermemektedir. Daha net bir anlamda, kredili kredinin geri dönüşü için kendilerini garanti altına almak istiyorlar. Bu nedenle, kredi kullanımı için gerekli şartları sağlamak istiyorlar. Buna göre

Sigorta ve Sigorta Süresi: Bankalar, krediyi kullanacak olan müşterileri sigorta ettirmek zorundadırlar. Sosyal sigortalı olmayan sigortalı müşterilere kredi vermezler. Bankalar, sigorta süresinin yanı sıra sigorta süresini de dikkate alırlar. Buna göre, krediyi kullanacak olan müşterinin en azından işyerinde sigortalı olması gerekmektedir.

Ödenmemiş Borçlanma: Krediyi talep eden kişinin diğer borçlanma kredilerine sahip olması, krediyi kullanan borçlular için bir engel oluşturmaktadır. Bankalar, krediyi talep eden kişinin gelir belgesine göre yeni kredi onayı verebilir. Müşterinin yeni kredi miktarı ve devam eden kredi tutarı aylık ödemenin% 50’sini aşarsa, bankalar krediyi kullanmazlar. Bununla birlikte, garantör veya bankaya gösterilecek olan ipotek, yeni kredi onayını verecektir.

Kredi Not: Bir krediyi kullanmak için en önemli ve vazgeçilmez koşul kredi notudur. Kredi Kayıt Bürosu tarafından verilen kredi notları borçluların kredi onaylama kaderini etkileyecektir. Kredi derecelendirme riski taşıyanlar bankalardan para alamazlar.

. Banka kredileri nedeniyle idari takibin bulunmaması: Krediyi isteyenlerin yasal olarak daha önce kullanılan banka ürünleri ve hizmetleri takip etmemesi gerekir. Yasal açıdan Banka borçları tarafından takip edilen ve Kara Listeye giren kişilerin krediyi kullanması çok zordur.

Ödeme Sertifikası: Kredi talep edenler kesinlikle banka için bir gelir belgesi sağlamalıdır. Bu, kira, faiz geliri, maaş olduğu gibi tarımsal gelir gibi gelir olabilir. Gelir belgesinde belirtilen rakam, kredi ödemelerinin kullanılabilirliğine göre gözden geçirilir ve kararlaştırılır.

Bankalar asla kredi iadelerini alamayan insanlara kredi vermez

Bankalardan bir kredi talebinde bulunursanız, bankaların müşterilerinin kredi ödemeleri yapabilecekleri fikrini uygulamalısınız. Aksi takdirde, çalışmaya, kitap kredilendirmeye, gelir belgesi olmak için cazip olmayın. Banka, buna gücü yetmeyen kişi ve kuruluşlara kredi vermeyecektir.