KOSGEB 50 Bin TL Kredi

Ülkemizdeki terör olayları ve döviz kurlarının son günlerde artması nedeniyle işletmelerimiz, yeterli iş yapamamaları ve kazandıkları konusunda şikayetçidir. Öte yandan, yeni bir iş başlatmak isteyenler ve iyi fikirleri olanlar çalışmaktan çekiniyorlar ya da yeterli sermaye bulamıyorlar. İş fikirleri ve projeleri olan ya da mevcut işlerini geliştirmek ve sermaye yatırımları yapmak isteyenler, KOSGEB kredisinden yararlanmak ve bu kredilerden yararlanmak istemektedir. Geçtiğimiz hafta KOSGEB, 50 bin liralık kredi desteği sunacağını ve bu kampanyanın kısa sürede ilgisini çektiğini açıkladı. Bu yazıda Kosgeb 50 bin kredi alacak ve koşulların ne olduğunu açıklayacağız.

Kosgeb 50 Bin TL Kredi Başvurusu

KOSGEB, tüm KOBİ’lere, 50.000 sterlinlik kredi faiz destek kampanyasından yararlanmak için başvurabilir. Bu kredi desteğinden faydalanabilmek için KOSGEB veritabanında kayıtlı olmanız ve mevcut finansal tablolarınızı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Her Madeni Paranın Mali Müşavirleri vardır, bu nedenle maddi desteğe danışabilir ve yanlış yükleme için destek alabilir ve başvurmayabilirsiniz. Kosgeb veritabanına kaydolduysanız, bildirimleri ve tabloları güncellemeniz gerekir. Ancak KOSGEB’e üye değilseniz, yeni bir üyelik açmanız ve bilgi ve raporları indirmeniz gerekiyor. KOSGEB’in 50 bin TL’lik kredi desteği için başvurusu 19 Aralık 2016 tarihinde 21 Aralık 2016’da bitiyor.

Kosgeb 50 Bin TL Kredi Şartları

Www.kosgeb.gov.tr ​​web sitesini ziyaret ettiğinizde, ana sayfada, işlem tarihini belirten bir duyuru var. Kosgeb veritabanında kayıtlı KOBİ’ler ve KOBİ BEYANI mevcut ise, 19-21 Aralık tarihleri ​​arasında KOBİ giriş düğmesine tıklayarak kredi başvurusu yapabilecektir. İşlemler ve başvurular KOSGEB web sitesinde yapılacak ve KOSGEB müdürlüklerine gitmeye gerek yoktur.  KOSGEB, 50 bin liralık kredinin faizini 50 bin liraya kadar ödeyecek, anlaşma bankalarından çekilecek. Yani sıfır faizli bir krediniz olacak. İlk yılda ödeme yapılmayacak ve her 3 ayda bir ödenecek 36 aylık bir ödeme planı olacak, bu nedenle aylık taksitleri ödeyemeyeceksiniz. Başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanmasına öncelik verilmeyeceğini ve her bir kontenjana göre destekleneceğini açıkladı. Sadece bu kampanyayı değil aynı zamanda diğer Kosgeb kredileri ve Kosgeb kredilerini takip etmenizi öneririz.

Kosgeb, bankalara 50.000 TL’lik kredi desteği talebinde bulundu; Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Finans Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi. Başvurunuz onaylandıktan sonra KOSGEB, bu bankalardan birinde kullanacağınız kredinin faizini 50.000 liraya ödeyecektir.

Kategori: Akbank, Halkbank, Kosgeb, Kredi Başvurusu, Krediler, Yapı Kredi Bankası