logo

Konut Kredisinde Evin Tamamına Kredi Çıkmaz

Bir konut kredisi, bankalar tarafından ev satın almak için sunulan bir kredi ürünüdür. Bu uygulama ülkemizde uygulandığında, tüm eve kredi verilmez. Bununla birlikte, 1 Ocak 2011’den itibaren başvurunun uygulanmasıyla konut kredilerinin konut değerinin% 75’inden fazlası verilememektedir. Bu, bu evin kalan% 25’inin sizin ödeyeceğiniz anlamına gelir. Bir örnek verirsen, 100.000 TL’lik bir ev için 75.000 TL’ye kadar bir ev kredisi kullanabilir ve kalan 25.000 TL’yi ödemek zorundasın.

Krediyi tüm ev için kullananlar için % 75 ödünç almak daha pahalıdır. Bu maliyetler, faiz, maliyet vb. Masrafları içerir. Bununla birlikte, faiz oranlarındaki değişiklikleri izleyerek kredinizi yapılandırabilirsiniz. Bu durumda aylık ödemeleriniz aşağıya çekilecektir. Ev satın almak istediğiniz kredi miktarını belirlediyseniz ancak % 25’e eşit olamazsanız, bu durumda yapmanız gereken iki şey var. Birincisi, geri kalan % 75 için gerekli krediyi kullanıyor, ikincisi ipotek olarak kullanıyor.

Krediyi karşılamak için gereken miktardan% 1 – 25; Konut kredisi veren banka size aynı zamanda talep kredisi de verebilir. Krediyi vermezseniz, alternatif bir bankaya gitmeniz gerekir. İhtiyacınız olan krediyi bu bankalardan alamazsanız. Başka birine kredi vermeniz ve aylık ödemeler yapmanız gerekecek. İhtiyaç kredilerinin maksimum vadesinin 36 ay olması gerektiğini düşünürsek, bu kredinin aylık ödemeleri çok yüksek olur.

2-İpotek olarak ikinci bir ev göstererek% 25 payı karşılar; Bunun için yapılması gereken ilk şey, ikinci bir krediyi uygun konut bulmaktır. Bu evi bulduktan sonra, konuyla ilgili mortgage koyarak yeni satın alınan ev için bir kredi bulacaksınız. İpotek olarak ikinci bir evi göstermek için tüm bankalarda bu seçeneği uygulayamazsınız.

Yukarıda belirtildiği gibi evin sadece % 75’ünü 2 yolla ödünç alabilirsiniz. Tasarruf ne kadar çok olursa, konut kredisi de o kadar düşük olur. En iyi yol belirli bir miktarda para biriktirdikten sonra bir ev kredisi almaktır. Bunun için, birikmeye çalışmak acele etmez. Bir şekilde, bütün ev için bir kredi aldıktan sonra ödeme yaparken zorluk çekeceğiniz daha muhtemel olacaktır.