Konut Kredisi Alacağım Ama Asgari Ücretle Geçiniyorum Diyenlere Mükemmel Öneriler

Evsiz herhangi bir vatandaşın en büyük hayalini ev sahibi olmaktır. Ancak, son zamanlarda artan konut fiyatlarıyla birlikte, bu rüya her geçen gün daha da zorlaşıyor. Heleki, asgari ücretli, yani aylık 1300 TL’lik bir işçi olan çok zor bir matematik hesap makinesidir. Kredisi banka tarafından verilse bile yüksek meblağlar için imkânsızdır; Bu kredinin makbuzu ile nasıl ödeme yapılır; Bu, sorulması gereken ayrı bir sorudur. Bu makalede, minimum ücretli çalışanlar için ev kredileri alıp ev hayalleri kurmak için birkaç öneri yapacağız.

1 Bütçeye göre bir ev aramak

Maaşımız 1300 TL olduğu için yapmamız gereken ilk şey gelirimize göre evimize bakmak. Burada 15-20 yıl ve daha ucuz semtlere yönelmek zorundayız. Amacımız kiracılıktan kurtulmak olduğundan, biraz sıkmamız gerekecek.

2 Konut Kredisi

Bilindiği gibi, tüketicilere bir kredi verildiğinde, aylık taksitler ile tüketicinin aylık geliri arasında bir denge olduğu kabul edilir. Bunun için çekebileceğimiz kredi miktarı kesin. Daha akıllı olan konut kredimizi en uzuna çıkarmaktır. Bu bağlamda bir örnek vermek gerekirse, en uzun vadeli konut kredisi olan Şekerbank, 30 yıllık ipotek seçeneği için değerlendirilebilir.

3 Ek Kaynaklar Bulmak

Bir konut kredisi satın aldığınızda paranızla bir ev satın almanız mümkün değilse, bunu yapmak zorundasınız. Belki de işyerlerimizden çalışıyoruz, belki de eşlerinden arkadaşız ya da akrabalarımızdan bizi rahatlatmak için biraz para ödemesi isteyebiliriz. Bu borç parasını alırken bir kişiden 10 bin TL’lik bir kredi talep etmek yerine beş kişiden £ 2 tutarında bir kredi talep etmek akıllıca olacaktır. Ödemede zorluk çekmese bile en az 2 bin TL yönetilebilir.

4 Ek İş Olanakları Gözetimi

Bir ev satın almanın kolay bir iş olmadığı bir gerçektir, bunun için biraz daha gayret sarf etmeye çalışmalı ve ayda en az 150 – 200 TL ek gelir getirecek şeyler yapmaya çalışmalısınız. Bu bakımdan, bayındırma, taksi atma vb. Gibi işleri değerlendirebilirsiniz. Yöneticilerinize, amirleriniz tarafından borçlu olduğunuzu ve iş yeriniz gereğinden fazla zaman geçiriyorsa fazla mesai için gönüllü olduğunuzu söylerseniz de yararlıdır.

5 Yinelenen Tasarruf

Şimdi bir ev satın almaya karar verdiniz ve bir süre için bazı zevklerden vazgeçmeniz gerekiyor. Bunun için en küçüğe atlamayın bile. Gereksiz su, elektrik, doğal gaz atığı gibi herşeyi saklamaya çalışın.

6 Ödeyemediğiniz borçlanmaya girmeyin

Mümkün olan en kısa sürede konut kredinizi bitirmek için ödeyemeyeceğiniz bir aylık taksit kredisi girmeyin. Borçlarınız uzun sürerse, borcunuzu taksitlendirerek daha erken ödemeyi tercih edin.

Kredi Dışı Kriz Durumunda 7 Kupon

Bankalar size istediğiniz konut kredilerinin miktarını vermezse; Bu bakımdan kendinize yüksek bir kredi notu kefil bulacaksınız. Muhtemelen kredi probleminiz bir kefil bulma ile birlikte çözülecektir.

8 TOKI Fırsat Değerlendirin

Düşük bütçeli aileler için TOKI evlerini uygun fiyatlı ödeme koşullarıyla takip edin. TOKİ’nin son dönemde aylık 300 – 350 TL gibi taksitlerle vatandaşların ev sahibi olduğu unutulmamalıdır.

Kategori: Genel, Yatırım